şükela:  tümü | bugün
  • eti ince kesme konusunda rekora koşan yer. yakında etin arkasındaki pide parçalarını görebileceğiz, ondan korkuyorum.
  • sanirim baslik basa kalmis, bir tanim-tarif yapalim; bu restoran ankara karanfil sokak'tadir. dost kitabevi'ni solunuza alip 50-100 metre yuruyun, hemen solda turuncumsu buyuk tabelasini goreceksiniz. sadece iskender degil; beyti, pide, kebap gibi bir cok servisi vardir; bana sorarsaniz yemekleri fena degildir. ha ama tabi burasi da, kızılay'daki tum mekanlarda gozlendigi gibi, degerinden kaybetmektedir ve yavas yavas bozulmaktadir maalesef..
  • yıllar önce beğenmiştim ama sonradan bozduğunu düşünüyorum. bugün mesela, gayet sıradan, ekmeği pilavı soğuk bir urfa kebabın üstüne oldukça şerbetli, ağır ve tatsız bir künefe götürdüm. açık ayranı fena olmadığı gibi durumu kurtarmaya yetmedi. 10 üzerinden 3 falan verdim zatı şahanelerine.
  • ankara - karanfil sokakta olanı son derece vasattır.
  • ankara'da güzel yemek yenecek yer olarak bir sürü kişi orayı gösterir. neden bilmiyorum pahalı ondan mı acaba. tek kelimeyle iğrençtir. güzel ve lezzetli ( çok pahalı da değil ) bi yer istiyorsanız masabaşı (mithatpaşa) na gidin arkadaşım. ankara'daki en iyi kebapçı ohh. semaver de çayı da ayrı bir keyif
  • (bkz: atais)(bkz: kender)
  • eski tadını ve havasını artık yakalayamadığınız mekan.

tek avantajı, hem yemek yeyip hem de karanfil sokağı süzme şansını size sağlaması artıkın. bir de fiyatları son yıllarda iyi miktarda artmış ama lezzet de ters orantılı olarak düşmüştür. yine de karanfil sokak'ta yemek yiyecekseniz alternatifi yoktur.
  • sisko degilim, cok yemem ama buranin 1.5 porsiyon doneri beni tatmin etmiyor.

sanirim sulu yemekleri guzel o da bana gelmez.