şükela:  tümü | bugün
 • dogu kokenli mistizm,buyu, fal tipi seyleri gidip ingilterelerde ogrenmis ve sagolusun tersine beyin gocu ile kazandigi bilgileri tekrar ulkesinin hizmetine sunmus okultist.
 • zamanında bilinmeyen dergisini çıkartmıştır.
 • parapsikoloji dendi mi akla ilk gelen.
 • yazılanların aksine ne bok gibi parası vardır ne de şarlatandır. izmir'de gayet mütevazı bir hayat sürer eşiyle birlikte. bilinmeyen konulara ilgisi, bilinen konular hakkındaki bilgisinin yanında solda sıfır kalır. dünyanın hemen her ülkesini gezmiş, tarih ve arkeolojinin her kutbunda mutlak bir katmana ayak izini bırakmış, bilmeye ve öğrenmeye tutkulu bir kişidir. ayrıca, inanılmaz geniş bir film, müzik, eski fotoğraf arşivi vardır. güzel insandır, doğru sözlüdür.
 • star gazetesinde yeni bir yazı dizisine başlayan ökültist.
 • nostradamus'un kehanetlerindeki $ifreyi bizler icin cozen insan. posta'da...
 • büyük türk büyücüsi. o bir anadolu wizardı!!!
 • bir allahin gunu burclarla ilgili hayirli bir sey yazmayan surekli negatif yorumlar yaparak yaran sahis...
 • efenim kendisi popoma bi cip yerlestirdi de, arada benim mi haberim olmadi diye bir suredir dusunmekteyim. hayir, burcun ne diyene "ayi burcu"yum diyebilecek bir kivamdayken, mistisizm diyarlarina hapsoldum sayesinde, sabah okuyup gunumu ona gore geciriyorum; ama, iste arada bilemedim, bir donem sonra o temada secimlerimi yaptigim icin mi bu kadar basarili, yoksa ai misali "i'm not special" mi sadece.

  bir de kendisinin arada dikkat cekmeyen son derece ahlakci bir yonu var, ... kadinlari, sunu dusunse de toplumun degerlerini dikkate almali, kendisi yaniliyor seklinde, ilginc gercekten
 • imajın insanın kendisinden önde gittiği bir dünyada "başka bir falcı daha" gibi görünmesine rağmen -bence- oldukça makul ve mantıklı görüşleri olan gizemci.

  "soru - ruh gerçekten var mıdır?

  ata nirun - zor bir soru, kitapta çeşitli yaklaşımları anlattım fakat soruyu eğer bana soruyorsanız olmasını çok istiyorum çünkü eğer ruh yoksa yaşam çok anlamsızlaşıyor ve tek taraflı kalıyor. bildiğimiz herşey birer düalite olduğuna göre, ruhun da iki tarafı olmalı. ölüm ve yaşam varsa beden ve ruh da olmalı. bir diğer ipucu da, insanlığın hayalini kurduğu her şeyde benzer sonuçlara erişmesi gerçeği. bilim kurgunun bilime dönüşmesi örneğinde olduğu gibi... öyleyse, yaklaşımlar, yorumlar ya da tasarımlar da bir yerlerde yaklaşık sonuçlar getirebilir ama henüz erken çünkü daha önce ölümle başa çıkmamız gerekiyor. nostradamus´un dediği gibi; "insanoğlu ölümü öldürdüğü zaman, ilahi ödüle erişecek..." ama bunun için hastalıklar ve kazalardan evvel öldürmemeyi öğrenmemiz gerekiyor ve en zor olan şey de bu. öte yandan, ölümün ötesi tüm ruhçuluk bilgilerine ve inanç dışı deneyimlere rağmen hala belirsiz. ölmüş bir insanla hala ciddi bir ilişki kurulmuş değil, aynen dünyadışı canlılar olayında olduğu gibi. ve çok daha önemlisi, ruhselman gibi yaşamlarını bu konuya adayan sayısız araştırmacının, öldükten sonra neden bize ulaşamadıklarının cevabını veremiyor olmamız. sonuç olarak ben, yine de tüm gizemin çözülmüş olacağı çok uzak bir geleceği düşlüyorum.

  (...)

  soru - 90´lı yıllar itibariyle amerika´dan kişisel gelişim adı altında ülkemize bir kültür pompalandı.(new age) gerçekten geldiğimiz bu günde bu akımlar insanlığa bir çare mi? ruhumuzu dingin tutup, sadece istemekle ve evrene mesaj yollayarak hayatımızdaki çözümsüzlükleri çözebilir miyiz. ferrari’mizi satalım mı? yoksa millet olarak daha çok çalışıp ferrari mi alalım? bu eleştirileri kitabınızda görmek mümkün mü?

  ata nirun - evet, bu eleştiriler bir oranda kitabımda yer aldılar ama aslında bu başka bir kitabın konusu olmalı ve galiba da olacak yani bu tür iddiaların tek tek ele alındığı bir çalışma gerekiyor. ruhumuzu ne yaparsak yapalım, dingin tutamayız çünkü dingin bir dünyada yaşamıyoruz, evrene istediğimiz kadar mesaj gönderelim hiçbirşey olmayacak, hiçbirşey değişmeyecektir çünkü biz sandığımız yani tanımladığımız gibi bir evrende değiliz. biz öyle zannediyoruz, kendimizi insan zannettiğimiz gibi... bu tanımları biz koyduk, oradan birileri veya bir bilinç gelip bize böyle olduğunu hala söylemedi. herşeyimiz zanlarımızdan ibaret ve evren sandığımız şeyin bizden haberi yok. zaten gerekmiyor da... herkes bilmeli ki, bizler asla evrensel veya ilahi bir ilgiye henüz layık olmadık ve bu gidişle de olmayacağız. eğer bir ülkenin insanları, sersemce nedenlerle başka bir ülkenin insanlarını, kadın çocuk ayırmaksızın öldürüyorsa, diğer bir taraf da, ellerinde en güçlü silahlarla kendi ırkdaşlarını, dindaşlarını yok edebiliyor, beyin diye taşıdıkları şeyin içine sadece kadınlara yönelik seksüel güdülerden başka bir duygu sokamıyorsa ve daha niceleri yaşanıyorsa ve ötekiler de kendi çıkarları doğrultusunda olanları seyrediyorlarsa, hiç kimse evrensel veya ilahi bir beklentiye girmemelidir. biz bunu haketmedik ve etmiyoruz. ötesi laf salatalarından başka birşey değildir. eğer ferrari´leri bırakacaksak, bunu bireysel bir deneyim olarak değil, global anlamda yapmalıyız ama bana sorarsanız hiçbir işe yaramaz. bırakın ferrari´yi, bana mercedes´ini veya cipini bırakmış bir isim söyleyebilir misiniz? var mı bir tanıdığınız? ya da neden ferrarileri daha çoğaltalım? o zaman ferrari´nin ne anlamı kalır ki..? zaten bence ferrari’nin satılması kitabının ardında, ferrari markasını aramak gerek. kısacası bu tür şeyler yani ferrariler, secret´lar, alınıp satılan reikiler, insanın düşünme yetisini küçümseyen nlp şarlatanlıkları, beden eğitimine benzetilen yogalar günümüzün ruhsal süper marketinin raflarına konulan ürünlerden başka birşey değildirler. tümü sömürüdür ve yarar sağlamamaktadır. ve gelecek kaostur ama bu kaos gerçek insanların yaşayacağı altın çağ öncesinde yaşanacak olan kaostur ve gereklidir...."

  http://www.bilinmeyen.com/article.php?id=14