• parayı ata bağlamak.
  • ereğli, bu şirketin mayasında vardır.

şirketin kurucuları inşaat kökenlidir. yaptıkları en büyük iş de bildiğimiz atatürk barajı'dır. (bkz: ata inşaat)

şirketin adı da oradan gelir. hak ediş olarak da zamanında bol miktarda ereğli hissesi ve devlet tahvili içeren menkul kıymet almışlardır. (herkes akp müteahhidi değil vergi teşviği alsın)

bu kadar menkul kıymet, abd'de mba yapmış genç veliaht ile birleşince bir yatırım şirketi kurulması kaçınılmaz olmuş.

aradan geçen 30+ senede ellerinde eğerli hissesi kalmamıştır muhtemelen; ama madem kutsal bilgi kaynağı; yazalım.
  • slogani 'ata yatirim, at kosar baht kazanir olmasi' olsun istedigim araci kurum.
  • aracı kurumdur.
    - komisyon oranları rakiplerine göre çok yüksektir. binde 17.
    - siteleri yavaştır.
    - tavsiyelerine yetişmek imkansızdır. sms geldiğinde hisse zaten belirttikleri aralığı yarılamıştır.
    - bana hep hesapta hareket olduğu sürece müşterinin kazancıyla ilgili olmadıkları izlenimi vermişlerdir.
    - türkiye'nin devamlı benzerlerine göre iskontolu olduğu gerçeğini motivasyon vermek için devamlı gündemde tutarlar.
  • oldukça yavaş bir aracı kurum, ama fon getirileri trend döneminde iyidir. trend döneminde gerçi her şey iyi güzel görünür.
  • ev veya araba alacak kadar çok parası olmayan insanın yatırım olarak at alması durumudur.

karlı bir yatırım şekli değildir.
  • dünyanın en yavaş internet sitesine sahip aracı kurumudur. insanı yatırımdan soğutur bu site. milyonlarca dolarlık portfoyu yonet ama iyi bir site kurama olur mu hiç? muhtemelen site altyapısı çok eski ve teknik danışmanları çok kötü, bu olayı şirket yöneticilerinin fark etmemesi mümkün değil.
  • hiç ciddiye alamadığım bir aracı kurum.

cemal demirtaş diye biri var bu kurumda. kendisi genel müdür yardımcısı olur.

her televizyona çıktığında son 2 senedir neredeyse sürekli ereğli,bim, türk telekom,migros,arçelik hisseleri üzerinde konuşuyor.

abiciğim, rahmetli babaanneme de sorsam bana zaten ereğli demir çelik hissesini önerir.
    koca koca aracı kurumların (belki de ben gözümde büyütüyorum çok da koca değilsiniz) her hisse konuşulduğunda ereğli,bim,arçelik etrafında dönmesini çok komik buluyorum.

bu endekste başka hisse yok mu ?
    işini düzgün yapan bir bu şirketler mi var?

bu ülkede borsa böyle dar görüşlüler yüzünden büyümüyor.
    koskoca endeksi 2 senedir 3-4 tane hisse etrafında döndürmek büyük başarı.

biraz vizyon abicim..

ereğli'nin harika bir şirket olduğunu herkes biliyor merak etme.
  • eregl için ters indikatör olan kurum.
hesabın var mı? giriş yap