şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: san pedro de atacama), şili’nin kuzeyindeki antofagasta región’ında yer alan bir kasabadır. atacama kilisesi, bilim ve gözlem müzesi olan meteorite, valle de la luna (ay) adı verilen bilim kurgu filmlerinin çekim alanlarını ve ayın yüzeyini andıran sonsuz vadi, miscanti lake gibi volkanik göller, tulor gibi arkeolojik yaşam alanları ve ispanyolcası el desierto de atacama olan atacama çölü bu bölgenin içinde yer alır.
    şili’nin başkenti santiago de chile’den (scl) ya da başkenti sucre olan bolivya'nın 3,640 m ile -dünyanın en yüksek rakımlı idari şehri olan- la paz’dan latam (eski adıyla lan) ya da sky airlines ile calama’daki el loa airport’a (cjc) ulaştıktan sonra, yaklaşık 1 saat araçla gidilerek atacama’ya ulaşılır. oldukça turistik bir bölge olduğu için pek çok konaklama yeri mevcuttur. merkezin genel görüntüsü ise, hiç gitmediğiniz babanızın köyündeki kerpiçten evleri andırır. içinizden kireçten badana yapmak geçer ama böylesine hayal gibi bir yerdeyken, yerlilerin çölün ortasında ne yaptığını düşünmezsiniz bile..
  • şu şarkıyı ilk duyduğumdan beri, her aklıma geldiğinde dinliyorum. henüz sıkılmadım. ve entry saatine dikkatinizi çekerim. umuyorum ki bir gün bu parçayı şili'de atacama'da açık gökyüzüyle birlikte yıldızların altında dinleyeceğim. o gün geldiğinde edit atarım. teşekkürler paji...

https://www.youtube.com/watch?v=exvng6rsvs0