şükela:  tümü | bugün
 • dişi aslan ile çürütülebilecek önerme
 • "erkek birey gıda, güvenlik ve barınmadan sorumlu iken dişi birey de aile içindeki huzuru sağlamakla yükümlüdür.
  eğer insan ırkı doğayı yenip de bugünlere gelebildiyse bu görev paylaşımı sayesinde oldu."

  dünyanin ve doganin haline bakinca o son görev paylasimini yapmayacaktin aga denilesi durum.

  toplumun da, dünyanin da, barisin da, huzurun da, doganin da icine sican sizsiniz. keske biraksaydiniz daginik kalsaydi, allah'in mal komplekslileri.
 • bonobolar ile doğanın çürüttüğü iddaa !
 • oluşmasında doğanın etkileri olan şeylere doğal denir.

  ataerkil toplum düzeni insanlar tarafından üretilmiştir.

  insan davranışını doğa şekillendirmiştir.

  ataerkil toplum düzenini doğa şekillendirmiştir.

  ataerkil toplum düzeni doğaldır.
 • doğaya uygun değildir. erkeğe uygundur.

  toplumlarda geçmişten günümüze kadında bekarete önem verilmesi, kız bebeklerinin öldürülmesi, bekareti bozulan kadının namus cinayetine kurban gitmesi, zina eden evli kadının ölümle cezalandırılması vs gibi pederşahi durumların aslında oldukça basit bir sebebi var. erkeklerin alt soylarından kadınların emin oldukları gibi emin olabilmelerinin mümkün olmamasıdır.

  ayrıca bir erkeğin soyunu devam ettirmesi kadınınki kadar kolay değildir. erkek, bir kadının menstüral siklusunun en optimal gününde döllenmeyi gerçekleştirmek zorundadır. bu özel gün dolayısıyla üremesi kendine değil eşine bağlıdır.

  bu durumda örneğin; bir erkek 1 ay boyunca hergün farklı biriyle birleşmede bulunduğunda hepsinin optimal zamanını ıskalayabilir dolayısıyla dölleyememe ihtimali halen yüksektir. yani amiyane tabirle tüfeği tek noktaya dikmelidir. kadına gelirsek, kadın ise aynı durumda, yani farklı eşlenmelerle 1 ay boyunca her gün cinsel birleşmede bulunursa birleşmelerden biri illa ki optimal dönemine denk gelecektir, yani kadının döllenme ihtimali yüksektir.

  erkekler bu nedenle aşık olup tek kadına tutulurlar. tüfeği tek noktaya dikme itiyadı evrimseldir. kadınlar bu nedenle ayrılığı kolay atlatırlar, zira üremeleri için herhangi bir zürriyeti sağlam erkeğin varlığı yeterlidir.

  bir erkek çocuk sahibi olmak istediğinde kadını ikna etmek zorundadır, kadın erkeği ikna etmek zorunda değildir.

  iki cins arasındaki bu farkı düşünürsek, erkeğin soyunu garantiye almak için adeta kaygı küpü olması lazımdır. zira bir erkeğin üreme hücresinin işlevini yerine getirme ihtimali karşı cinsininkine oranla çok düşüktür. tarihte de erkek bu durumu eşitleyebilmek için kadını kapatmış, tecrit etmiş, daha fazla kadın alıp daha çok dölleme sağlamaya çalışmış.

  erkek daha kaygılı, hareketli, telaşlı, atılgan ve şehvetli olmak zorundadır.

  bu özellikleri haiz olmayan yani medeniyet görmemiş bir davar olmayan bir hemcinsim malesef hiçbir kadını etkileyemez, çoğalamaz.