şükela:  tümü | bugün
  • hiç yoktur, her erkek her konuda siki taşağına denk yaşamaktadır.

tatmin olduysanız tamam dağılabilirsiniz. zekanızı seveyim!

ek: kadının rahat olmadığı bir ortamda eşitlikçi erkeklerin raha tolabildiğini zanneden "çok" akıllılara gelsin.
  • namus temizlemek icin kiz kardesi vurup hapishanelerde surunmek zorunda kalmak.
  • vasıfsız bir kadın sadece 'dişiliği' sayesinde ultra lüks bir yaşam sürebilir. oysa ki işsiz bir erkek götünde boku bile silemez.
  • forum tadında ekşi sözlük.

kadınların mağduriyetini inkar etmeden başlarsam laflarıma sanırım daha doğru olacak çünkü yaşadığım ülkeyi ve toplumu biliyorum. bir erkeğin nasıl yetiştirildiği/yetiştiği/yetişmesi gerektiği üzerine tonla şey bulabilirken, türkiye'de çizilen ve popüler kültürün veyahut klasik ailenin (aileden yola çıkarak toplum genelinin) istediği erkek kimliğini istemeyen kişinin varlığını inkar ederek başlamamak gerek düşünmeye.
    yok öyle bir şey dediğiniz konu üzerine yeni yeni tartışılıyor bu kültürde. kadının mağduriyetini azımsayan erkek davranışıyla bir olmamak için daha geniş düşünmek de faydalı olabilir.
  • karısından boşanan bir erkek, işşiz de olsa karısına nafaka vermek zorunda. peki yargıtay bu kararı neye göre almış bakalım.
    bedeni ve akli kabiliyetine rağmen çalışmayan koca, nafakadan muaf tutulamaz ( mış )

bedeni ve aklı kabiliyete sahip erkek tu kaka bedeni ve aklı kabiliyete sahip kadın mağdur.

not: hic evlenmedim.ama zoruma gidiyor arkadaş bir erkek olarak.

edit: her işsiz erkek yan gel yat osman tadında yaşamıyor ki, iş arayıp bulamayanlar da var sonucta.
  • 18 yaşını geçen erkek bireyin babasından dolayı yeşil pasaport sâhibi olamaması, yine babasından kalan yetim aylığını emekli maaşını -okuyorsa- 25'inden sonra alamaması, ama kız çocuklarının evlenene/çalışmaya başlayana dek bunlardan yararlanabiliyor olması... bir kuku sâhibi olmadığım için yararlanamadığım, aslen kadını evlenmedikçe/işe girmedikçe bakıma muhtaç bir "mal" yerine koyup aşağılasa da keşke ben de "mal" olsam, dedirten salak uygulamalar yâni. şimdilerde kalkacağı söylense de pek inanasım yok.

ayrıca annenin çocuğuna karşı babadan daha iyi ya da kötü olduğuna bakılmaksızın boşanma sırasında velâyette her zaman üstün olması. bu ayrımı anlatan nefis bir film için (bkz: kramer vs. kramer)
  • vicdani ret için misal bir basın açıklamasını izleyeceksiniz. çok basit. oradan geçerken bile görmüş olsam duracağım bir şey.
    açıklamayı dinlerken, birkaç kişi size laf atar, lan bu vatanı onlar sizin için koruyor, der.
    hayatımda çocukken bile kimseye laf atmadım. bir kere liseli kızlar laf atmıştı bana. bir de o adamlar.
    yani grubaydı lafları, ama üstüme alınmadan edemedim.
    ulan dallama seninle aynı kafada bile değiliz, sen burada bizim ne demek istediğimizi anlayacağından bile şüpheliyim, neyse... her şeyi niye siyasallaştırıyorsun, ideolojiye bağlıyorsun? tercih bu. insani bir tercih, bir erkek olarak türkiye cumhuriyetinde askerlik yapmak istemiyorum. bu laf atanın zihniyetinin hafifletilmiş oranda etrafındaki birçok ama birçok insanın kafasında olduğunu bilerek yaşamaktır erkek olmak. herkes mutlu bu düzenden, öyle mi?

(bkz: toplumsal cinsiyet)