şükela:  tümü | bugün
  • bazı amın evlatlarına göre de muhalifler kıskanıyormuş.

neyi kıskanıcaz ?
    el sikiyle girdiğiniz gerdeği mi ??

gerçi size koymaz el sikiyle gerdek. ananızı, karınızı, şeyhinize, başkanınıza sevine sevine sunarsınız...

amk gavatı !!

edit: yav he he, yavaş yavaş her parçasını biz yapıcaz.
    odtü ile, itü ile, boğaziçi ile, ilim ile, bilim ile her daim kavgalısınız !

kim yapıyor, konyalı bilim adamları mı ??

dangalak çomarlar !!!
  • takdir edersinizki 100 sene yatan bir ülkenin 3-5 sene içinde bir saldırı helikopterini tamamen milli olarak yapabilmesine imkân yoktur.
    tasarım vb birçok konuda evet italyanlardan destek alındı. lakin şu var, bir ülkenin sıfırdan bu helikopteri yapabilmesi 20 yılını alır, bizim 20 yılımız yoktu çünkü amerika bize hurda helikopterleri çok pahalı fiyata satıyor ve az satıyordu. terörle mücadelede çok etkili olduklarından vermek istemiyordu!
    türkiye olarak hem helikopterimiz olsun, hem de belli birikimlere sahip olalım diye bu çalışmalara italya ile birlikte başlandı.
    helikopterin birçok sistemi aselsan ve tai tarafından yapıldı, motoru abd'den ithal edildi.
    bu helikopter sayesinden kazandığımız deneyimle atak-2 projesini başlattık, bundan 50 sene sonra inşallah bizim çocuklarımız hatta torunlarımızın helikopter sorunu olmayacak ve kendi helikopterini üretebilen bir ülke olacağız.
  • yatilan yuz sene henuz dolmamis olmali. 1930'larda osmanlinin kefen uretemedigi garabetten ucak uretir hale getirilen cumhuriyeti comarlarin 1950'lerden sonra ele gecirmesiyle o dediginiz yatis baslamis olmali. demek ki comarlardan kurtulusumuz 2050'leri bulacak. bu arada su lordeddardstark adini lordum olarak degistirmis herhalde. mesajlarini da silip kurtuldum saniyordu bu eleman.
  • bence yerli.çünkü ismi atak..bunu nasıl düşünemiyorsunuz anlayamıyorum açıkçası..
  • tei'nin ilk ateşlemesini yaptığı yerli helikopter motoru mevcut şu anda. üzerinde çalışmalar hala sürmekte olup ilk olarak genel maksatlı helikopterde kullanılıp, daha sonra atak helikopterlerine entegre edilecek. bu süre zarfına kadar ihtiyaç duyduğumuz saldırı helikopteri ihtiyacını atak helikopterlerimiz karşıladı. hewal kesmede inanılmaz kolaylıklar sağladı. o yüzden sakin olun ve azıcık mutlu olmayı bilin.
  • helikopterin motoru abd'den ithal degil. lisansli olarak turkiye'de uretiliyor diye biliyorum. sonucta yerli ve milli olmamis oluyor tabi. zaten motorun lisansi turkiye'ye ait olsa dahi, illaki yurtdisindan alinacak parcalar olur. onemli olan boyle lisans meselelerinin olmamasi diger parcalarda.

yerli motor ile ilgili calismalar da var. bunlarin haberleri gectigimiz aylarda yapildi.
  • asıl adı (bkz: attack)mış..
  • eskilerden beri ürettiğimiz, yerli arabamızı beğenmeyenlern olduğu ülkede buna da bir kulp takılması normal.
    (bkz: tofaş şahin)