• chp'nin ideolojik dönüşümü adlı kitabın yazarı akademisyen ve sosyolog.
  • kapısına. kitap okomuyorsan tartışmıyalım diye yazan nazilli iibf'nin king hocalarından biri.
  • keskin köşeleri olan, kendini geliştirmiş, gerçek anlamda dolu bir insan. derslerini gereğinden fazla tek taraflı kurguluyor. bu da bana, söyleyecek çok şeyi olan ve her fırsatı değerlendiren birisi olduğu izlenimi veriyor.

aydın ya da akil*insan denildiğinde akla gelen yanılsama vardır hani. az çok her şeyi bilirsiniz belirli bir alanda kendinizi geliştirmişsinizdir; okursunuz, izlersiniz, gözlemlersiniz, yorumlarsınız ve bütün bunların hayatınıza yansıyan çıktıları olur. falan filan. burada sorun, bu tırnak içinde aydının bütün bu hengame içerisinde sabit fikirli olmaya kaydığını ve aslında aydın olmanın belki en önemli kuralı olan yenilenerek değişebilmeyi ıskaladığını fark edememesidir. bu kalıp aydın, evet elbette geçmişe çok iyi ışık tutabilir, geçmişten topladığı ile bugünü çok iyi okuyabilir ama konu gelecek olduğunda yani iş geleceğe bir şeyler katmak olduğunda akışına bırakmaktan ötesine geçemez.

bu yazdıklarımın atakan hocayla bir ilgisi var mı bilmiyorum. saat de bayağı geç olmuş...
  • bugün uluslar arası ilişkiler bölümündeki yüzlerce öğrencisine üşenmeyip klasik sınav yapan öğretim görevlisi. 2 adet soru sormuş. sosyoloji sınavı ama sorular aslında sosyolojik bakış açısının nasıl olduğuyla ilgili. adam senden hem bilgi hem de yorum istiyor. ne güzel. yıllar önce hocalarım böyle adamlardan oluşsaydı bu okul bunca yıl uzamazdı..

ayrıca bir yerde çok hoşuma giden bir aforizmasına denk geldim;

"öğrenciler testle büyüdükleri için problem çözmeyi bilmiyor; cevapları bulmaya alıştırılmamışlar(çoktan seçmeliyi kast etmiyor) . siz cevapları verirseniz, doğru olduğunu düşündüklerini aradan 'seçebiliyorlar'. siyaset sosyolojisinde test kuşağının nasıl problem çözme duvarına çarptığına şahit oluyorum. üzücü."
  • hakkında uzun uzun yazacaktım fakat daha kısa, daha öz ve daha akılda kalıcı olması için şöyle tanımlayabilirim; üniversite birinci sınıfta ba ile geçtiğim dersini; dersten geçmeme rağmen mezun olana kadar sadece dinlemek için gittiğim tek akademisyendir.

insanlar isminin karakteristik özelliğini alırmış derler, fakat bu zat direkt soyadını almış. saygılar.
  • atakan hatipoğlu bu gün sosyal hizmet bölümünin dersine giriyor diye bizde o derse girdik. sosyal hizmetçilere dedi ki sizin bölüm bataklıkta sinek avlamak gibi bir şey. ümitsiz bir çaba. toplumda şiddet, tecavüz, hırsızlık, çocuk istismarı, ensest ilişkiler vs hep olacak. ve siz belkide çok iyi bir üniversitelerde çok.iyi bir bölüm kazanabilecekken burayı (bkz: nazilli iibf) seçtiğiniz için pişman olacaksınız...
    (#46577753)
  • yarın çağdaş siyasal akımlar vizesine gireceğim zat. gerçi vizemi bize girecek orası meçhul ama galiba hazırım. kendisine gelince akademik açıdan gayet hakettiği yerde değil diye düşünüyorum. daha iyilerini hakeden hocamdır. ve bir kaç hafta önce kendisini, ideolojik akımları anlattığı bir dersinde şöyle tanımlamıştır;
    "ben yaşantı olarak muhafazakar, siyasal ideoloji açısından devrimciyim."
  • ilk senemde vize 0 final 0 büt 0 olarak verdiğim pardon veremediğim saygı değer dersin pek saygı değer hocası.cevap verirken 2 hatta 3 kere düşünülmesi gerekir.aksi takdirde sosyal medyada tüm iibf ye rezil olmanız an meselesi! yaz okulunda görüşmek üzere.dersinden 0 ile kalsam da seni seviyorum atakan reis!
  • bir arkadaşımın 100lük kağıdına 90 veren über itici akademisyen.
  • adnan menderes üniversitesi iktisat fakültesi öğretim üyesidir.dört yıl zarfında ders alma talihinde bulunmuş biri olarak şunu net bir şekilde söyleyebilirim soyadının hakkını sonuna kadar veren bir insandır kendileri.
    diğer hocaların aksine yoklama konusunda herhangi bir girişimde bulunmamasına rağmen dersleri öğrencileri tarafından yoğun talep görmektedir ve son olarak sınavları zor olsa bile ne güzel soru ulan diyor insan.
hesabın var mı? giriş yap