şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ataköy 9. kısımla, şirinevleri bağlayan;
  üzerinden gecildigi vakit "oha iki semt arasında bu kadar fark mı olur" dedirten köprü.
 • ahmet comert spor salonunun girisini kacirdiginiz an kendinizi üstünde bulursunuz.
 • hafif metro denilen aractan inen guruh merdivenlerden yukari cikar ve hepsi saga doner, sirinevlere dogru, kopruden, seyyar saticilarin arasindan ilerler. o guruhun arasindan sola donup, atakoy istikametine, gidenlerin sayisi ucu gecmez. kontenjan o kadardir herhal.
 • bir medeniyet separatörüdür bu köprü, eskiden üstü açık olup sonradan tüp geçit tadı yaratılmıştır..kaos mekanıdır..
 • bambaşka bir ortamdır ve bir nevi portal görevi görür. ataköy ayağının hemen dibinde genelde şirinevlerden gelebilicek herhangibir olaya karşı bir ekip otosu bulunur. ataköy 9. kısımı bitiren ve burayı kolpaların yürüyüş, yiyişme, çıngar çıkartma, gasp ve piknik* yapma gibi faaliyetlerinin merkezi haline getirmiş köprüdür de; aynı zamanda kullanışlıdır ancak bağlandığı semtte iş yoktur ne yazık ki.
 • istanbul'umun e-5'in alti ve ustu fenomeninin net olarak gozlemlendigi yapi.
 • ataköyü ataköylükten çıkarıp şirinevler uzantısı haline getiren, ataköy sakinlerinin her gün bu köprü fikrini ortaya koyan kişiye binlerce kez lanet etmesine neden olan köprüdür. işsiz güçsüz şirinevler mensubu adamlar, kadınlar, çocuklar akın akın günübirlik bir gezinti edasıyla bu köprüyü kullanarak ışık hızıyla ataköye geçmekte, hepsi ayrı ayrı görev yerlerine dağılmaktadırlar; adamlar atriumun önünü ve içini mesken tutup karı kız keserken, kadınlar park bölgelerini seçmekte, öbek öbek full ekipmanları ile piknik yapmaktadırlar, bir de sabah saatlerinde çarşaflı, ve örtülü modda koşu yapmaları bir ritüel hailne gelmiştir ki bu görüntüye her sabah şahit olmak gözlere, gönüllere yapılan bir işkencedir adeta! çocuklar ise güruh halinde aylaklık yapıp bol miktarda semt sakinlerine laf atarlar. ve evet ataköylüler artık şirinevlerde yaşamaktadır da denebilir rahatlıkla!
 • ataköy'ün fallusudur. ataköy'ün ataköy olabilmesinin ancak şirinevleri becermesi ile mümkün olduğunu anlatır anlayanlara. bu nedenle bu fallus üzerinden şirinevlere geçen spermlerde ya burada yaşayanların da fallusu varsa ve beni becerirlerse tedirginliği vardır. şirinevlerlilerin köprünün diğer tarafına geçme lapsusuna ise hiç dayanamazlar.
  britanyalı hintliler ile fransalı cezayirlilere de "asıl" ve "asil" birtanyalı ve fransızlar böyle bakarlar.