• duzensiz ve spazmodik hareketlere neden olan, kaslarin kontrolsuz veya koordinasyonsuz calismasi nedeni ile olusan hareket kusuru.
  • denge bozukluğuyla ve hareketler arasındaki uyumun bozulmasıyla sonuçlanan bir sinir sistemi hastalığıdır.

hareketler arasındaki uyum, sinir sisteminin değişik bölgelerine (organlardan duyuları taşıyan omurilikteki sinir lifleri, kulaklardaki denge merkezleri, bunları denetleyen beyin sapındaki merkezler ile beyincik ve beyinciğin omurilikle beyin arasındaki sinir bağlantısı) bağlı olduğundan, çeşitli biçimlerde ve değişik hastalıklar sonucu ortaya çıkabilir.
  • zorlanarak hareket etme, sert ve katı hareketlerle yürüme.

(bkz: ataxia)
  • çok içmemek için bir sebep daha.
  • dengesizlik.
  • alkolle bağlantısı olmayan basma güçlüğünden tekerlekli sandalyeye kadar ilerleyen ve aynı ölçüde konuşma sıkıntısı yaratan hastalık.
  • deliryum* tremens belirtilerindendir.
    *
  • beta sürümlerini andıran bir amatörlükle hazırlanmış uygulama.

uber'e karşı en azından fiziksel müdahale değil de çağın insanı gibi cevap verme refleksi.

taksicilerin uber'i fiziksel çabayla yıldıramadıklarını görüp kendini geliştirme çabasına girdiklerini ispatlayan aplikasyon.
  • --- alıntı ---

birleşik taksi şoförleri derneği başkanı hüseyin duman dernek olarak uygulamaya tam destek verdiklerini belirterek;

“biz iki senedir uber şirketi ile adli süreci başlatmış durumdayız. biz halkımızın ne istediklerini biliyoruz. taksiciler olarak kendimizi geliştirmemiz gerektiğini biliyoruz. araçların kalitesini yükselterek ve şoförlerinde kalitesini yükselterek @taksi ile beraber birde eğitim vermeyi planlıyoruz. bir taksici ileri sürüş tekniklerini eğitimini, diksiyon dersini, yeteri kadar yabancı dil dersini ve ilk yardım dersimi mutlaka alması gereklidir. şoförlerin muhakkak bu eğitimleri başarı bir şekilde tamamlaması gereklidir” dedi.

--- alıntı ---

https://nayn.co/…-taksici-taksi-uygulamasini-kurdu/

senelerdir kendini geliştirme konusunda hiçbir inisiyatif göstermeyen taksiciler uber piyasaya girince bu konuda adım atmaya karar vermiş.

<3<3<3 serbest piyasa <3<3<3
    <3<3<3 rekabet <3<3<3
  • eğer cerebellum hasarı varsa ataksi bilateraldir.

ama eğer tek taraflı ataksi görürsek hasar brodmann 6'nın lokal hasarına bağlıdır.
hesabın var mı? giriş yap