şükela:  tümü | bugün
  • ankara manzarası izlemek için 10 tl ücret ödeyerek gerçekleştireceğiniz, atakulenin sağından giriş yaparak gideceğiniz, bakımsızlıktan ölecek olan mekanımsı.
  • bir devrin kapanmış olduğunun dimdik ispatı.
    birkaç gün önce önünden geçtim atakule'nin.. mahsundu sanki, boynu bükük kalmıştı. o heybetli, şehrin gözdesi olduğu zamanları özlüyor gibiydi. ben de tuhaf oldum o halini görünce, hatta üzüldüm bile.. eski zamanlarını biliyorum ne de olsa. bakıştık bir süre ve onu yalnızlığı ile başbaşa bırakıp, devam ettim yoluma.
  • ankara'nın pipisi diye istanbul'lu iken dalga geçtiğim, kulede bulunan asansör ile çıkılan, ufo barın üstünde döner restaurantın altında kalan kısımdır.
    eğer seyir terasına akşam çıkıyor ve tesadüfen asansörde sadece siz ve sevgiliniz var ise, asansör görevlisinin, tam yarı yerde asansörün ışıklarını kapatarak ve asansörü durdurarak yaptığı sürpriz ile sevgiliniz daha da bir heyecanlanır. o noktada ankara daha bir başka güzel olur emin olun.
  • fotoğraf çekmenin yasak olduğu bir yerdir. sanırım binalar flaş ışığından etkileniyorlar.
  • lekeli camları ile gri olan ankara'yı daha da grileştiren ve bulanıklaştıran bir terastır kendisi.. manzara izlemek için çıkıp da beton yığını izlediğimiz güzel şehrin güzl kulesinin bir o kadar güzel terası...
  • atakule açıyoruz diye avm'yi açtılar. seyir terasından hiç haber yok.

jerhangi bir avm'den farkı seyir terası olması.