şükela:  tümü | bugün
  • samsunda bulunan, türkiye'nin en uzun sahillerinden birisidir. kilometrelerce uzayan yürüyüş yolu, bisiklet yolu, parkları, cafeleri ve restorantları ile muhteşem bir güzellik.
  • samsunda vakit geçirilebilecek en gözde yerlerdendir çaldığı müzikler ve ortamıyla da olimpiyat tavsiyemdir.
  • samsun gece hayatının kalbi sayılabilecek yerdir.
  • bu aralar, plajin dibinden gecirilmek amaci ile guzelim sahil seridini sikip atmak uzere calismalar yapilan alan.

yaza hazirlik falan zannedenler var uyarayim dedim.
    baya baya bildigin duble yol gececek oradan. sen 5 metrelik sahilde enlemesine guneslenirken kamyon gececek siyah duman cikaran egzozuyla.

karadeniz sahil yolu...
  • türkiye ve başka bir çok ülkede sahil yolu gördüm ama en sevdiğim sahil yolu budur. aslında atalumun şehir tarafı daha tam yapılmadı, benim kastettiğim atakent tarafında madodan sonraki kısım. atakum sahili uçsuz bucaksız kilometrelerce uzanan bir kumsal ve sahil yolu projesi de bu kumsal özelliklerine uygun bir şekilde yapılmış, çoğu zaman zamandan kopuk (timeless mı diyeydim?) soyut manzaralar sunuyor, oldukça yalın ve kullanışlı bir yol. bilenler için en azından izmirdeki kordona onbeş basar. tabi sosyal imkanlar açısından kullanımı biraz anadolu vari ama o da ışık hızıyla gelişiyor en güzel kısımlarında rekreasyon alanının tarzına uygun tasarımlı cafe ve barlar her geçen gün artıyor, bisiklet yolu ayrıca çok dikkatle planlanmış (birkaç önemli eksik olmasına rağmen) açıkçası samsunda şehirde gezecek tek yer lazım diyene ben yeşilyurt ve sonrası atakente kadar atakum sahil yolunu tavsiye ediyorum. giden pişman olmaz.
    en önemli eksiği ise araba trafiğine çok açık gidiş geliş yerine tek gidiş olsa ve park yerlerini daha içerilere yapsalar bence yaya ve bisikletliler daha az rahatsız olur.
    ayrıca cilt sağlığını riske etmek isteyenler için bu sahil bölgesinde denize girme imkanı da var plaj hiç fena değil ama şehir merkezi sayıldığını eklemek lazım.
    karadeniz sahil yolu da çoktan atakumun arkasından çevre yolu halinde geçirilmeye başlandı. sahille alakası yok ama oradaki ormanlar tabi ki tahrip edilecek.
  • türkiye genelinde 100 civarı otelde kalmışımdır, kız arkadaşımla bana ilk ve son defa sadece buradaki bir otelde evlilik cüzdanı sorulmuştur.
  • az sonra gidip bir paket sigara içeceğim sahildir.
  • gecen sene için harika bir anımın olmasını sağlayan sahilimizim sivilleri meshurdur.
    otellerde evlilik cüzdanının sorulmasının sebebi fuhusun, çok büyük bir şehir olmamasına rağmen, çok olmasıdır.
    memleket orospu kaynıyor.*
  • samsun'un atakum ilçesinde deniz, huzur ve gençlik hatıralarımızı barındıran kutsal yer. bana hep izmir kordonu hatırlatır. sessiz ve uzun yürüyüş yapılacak harika bir ortama sahiptir. yaz geceleri ayrı bir güzeldir. her akşam bisiklet gezisi yapıp deniz havası aldığım gün boyu canlı sahil şerididir.
  • bu sene samsun'da üniversiteye başlamamla varlığından haberdar olduğum mükemmel sahil. biz rize'de otobanın yanına küçük bir kaldırım yaptılar bir yürüyüş yolu döşediler diye "oo çok iyi oldu, çok güzel oldu" diyorduk. ne sahiller varmış... uçsuz bucaksız kumsalı ve yaya yolu çok güzel ama beni özellikle cezbeden bugün yürüyüş yaparken fark ettiğim bisiklet yolu. daha önce de yazıldığı gibi keşke arabaların girebildiği alanlar sahil kesiminden daha uzakta olsaymış, bu muhteşem mekanın tek kusuru araba sesleri çünkü.