şükela:  tümü | bugün soru sor
  • sabah sabah ağzımı kötü kötü sözlerle açmama sebep olan müthiş açıklama.

http://tvarsivi.com/…php?y=11&z=2011-10-28 08:25:00

kalktım, birşeyler atıştırdım, açtım televizyonu. hazırlanıyorum bir yandan işe gitmek için, bir yandan da göz ucuyla sabah haberlerini takip ediyorum. neyse, pek sayın saygıdeğer milli eğitim bakanımız ömer dinçer paris'te açıklama yapıyordu.

"atanamamış öğretmenler diye uyduruk bir sorun çıkardılar, her cuma gelip bizim bakanlığın önünde toplanıyorlar, geliyorlar bizi öğretmen olarak alın diyorlar"

vay edepsizlere bak arkadaş, bizim ülkede hiç atanamayan öğretmen mi olurmuş. nankör bu milletimiz. hep ileri demokrasiye vurulmak istenen darbeler bunlar. milli eğitim çok süper, okullar-öğretmenler filan dört dörtlük. uydurukçu kandırıkçılar sizi, bi de bizi öğretmen olarak alın diyormuşsunuz.
  • (bkz: atanamayanlar)
  • "çünkü bizim onları alabilecek kadar kaynağımız yok" diye devam eden ve yürek burkan açıklama. deprem vergilerini duble yola asfalt olarak dök, sıra öğretmene gelince "kaynak yok".

yedik biz de evet, yemek zorundayız zaten çünkü başka seçeneğimiz yok.
  • deprem vergilerinin duble yol yapımına gittiği bir ülkede, milli eğitim bakanının atanamayan öğretmenlerin varlığından haberdar olmamasında hiçbir sorun yoktur.
  • işsizlik miktarı düşürmek için üniversitelere ve özellikle eğitim fakültelerine ihtiyacından fazla fazla eşşek kadar kontenjan aç. millet umutla öğretmenlik okusun. ihtiyacın olanını al (torpil, danışıklı dövüş kura vs), gerisine "başının çaresine bak" deyip dersanelerin kucağına sal.

sonra da "atanamayan öğretmenler diye uyduruk birşey" de.

ahlakdışı bir beyanat.
  • şu ülkede hala muhalefetin nasıl başarısız olduğunu anlamadığım açıklama. hükümetin çoğu açıklaması çarpıtmaya gerek kalmadan bir facia. aslında muhalefetin hiç bir şey yapmasına gerek yok. mantıklı düşünen herkes söylenenlerin yanlış olduğunu anlar. ama siyasetten anlamadığım için iktidarın hala sevilmesine anlam veremiyorum.
  • bence de öyle diyerek destek verdiğim açıklama.

bu ülkede kpss diye bir şey yok onu da uyduruyorlar. benim matematik öğretmenliği, türkçe öğretmenliği bitirmiş arkadaşlarım var sınava falan girmeden hemen göreve başladılar. bu tarz şeyleri uyduranlara soracak olsanız "88 aldık yine de bizi atamıyorlar" derler. inanmayın efendim bunların hepsi hükümeti karalamak için uydurulan şeyler. bakın ben öğretmenim aylık 7000 lira net maaşım var, bir o kadar da hanım alıyor gül gibi geçinip gidiyoruz. şimdi bu hükümet karşıtı öğretmenlere sorsanız 1500 lira maaş alıyoruz, mazotun fiyatı şu kadar, elektriğin fiyatı bilmem ne kadar, içkiye, sigaraya zam yapıldı diye sızlanırp durular. aldırmayın efendim bunlara; bu tür şeyler 80'li yıllardan kalma muhalif alışkanlıkları. bunlarda fark edecekler ülkemizde küçücük bile bir sorun olmadığını. ya ülkede tek bir işsiz bile yok, hala hükümete oy vermeyen yüzde 50'lik bir kesim var. bu oy vermeyenler neyin kafasında bilmiyorum.

kimse götünden element uydurmasın kardeşim. yok atanamayan öğretmen sorunu, yok o sorunu, yok bu sorunu. bu ülkede tek bir sorun varsa o da uydurma sorunudur.
  • uyduruk bir bakandan daha iyisi beklenemezdi. eğitimden anlamayan, asıl görevi çok farklı olan bir bakan daha uyduruk değil mi şuan oturduğu koltuğa. terbiyesizlikten ötedir bu söylediği, cahilliktir.
  • açıktan atama diye yasala kılıfa bürünmüş bir torpil sistemi varken ve elinin altında yok pahasına çalıştırabileceği ücretli öğretmen gibi bir mevsimlik işçiler varken bakanın umurunda mı her cuma kapısısnın önüne toplanan bir avuç hükümet düşmanı çapulcu(!) ?