şükela:  tümü | bugün
  • az önce milliyet gazetesinde gördüğüm haber. aynen copy-pastelıyorum. bu sefer sert kayaya çarptın tayyip efendi:

--- spoiler ---

işte o sert açıklama:

ataögk (atanamayan öğretmenleri geliştirme ve koruma derneği) başkanı mustafa öğretmenoğlu'nun 'erdoğan'ın bugün mitingde atanamayan öğretmene kullandığı üsluptan sonra açıkladı bildiride geçen cümlelerdir.

bugün sayın cumhurbaşkanı'nın yaptığı açıklamayı teessüfle ve kederle dinledik. ülkemizin kanayan yarası olan atanamayan öğretmenler konusundaki tavrı bizi son derece kırdı ve üzdü.

15 temmuz akşamı fetöye karşı en büyük direnişi başlatmasıyla bilinen atanamayan öğretmenlere karşı uygulanan bu itibar suikastinin kimlerin işine yaradığı çok açıktır diyen öğretmenoğlu atanamayan öğretmenlere kurulan bu komplonun okyanus ötesinde dizayn edildiğini iddia etti.

son derece öfkeli olduğu gözüken öğretmenoğlu 'sayın erdoğan'ın dış ilişkilerden sorumlu danışmanı john keating'in fetöcü olduğunu ve milyonlarca atanamayan öğretmen ile sayın cumhurbaşkanını karşı karşıya getirmeyi amaçladığını söyledi.

--- spoiler ---

arkadaşlar maalesef benim eniştem de yıllardır atanamayan bir öğretmen. bu seçime kadar sürekli reis reis diye dolaşırdı. bugün tayyip atanamayan öğretmen arkadaşa fırça çekince bütün fikri değişti.

eniştem son derece başarılı bir öğrenci olarak öss'de ilk 1 milyona girdi ve ardahan üniversitesi türkçe öğretmenliğini kazandı. bu büyük başarısını da üniversiteyi 6 yıl gibi kısa sürede bitirerek pekiştirdi. üniversite'den mezun olduğu gün otomatikmen öğretmen oldu ve hala atanamadı arkadaşlar. böyle bir rezillik olur mu? eniştem ilk kpss'ye girdiğinde 50 puan alınca 'beni sınavlarla ölçemezler. bu baskıcı rejimi kabul etmiyorum' deyip kpss denen kahpe düzeni boykot etmeye başladı. bu boykotu cezasız kalır mı? kalmadı tabi. devlet de madem öyle ey öğretmen efendi seni atamıyorum dedi.

eniştem yetkililere çok öfkeli: 'atanan öğretmenler önümüzdeki 3 ay oh yata yata maaş alıcaklar ben burada dünya kupası izleyip kupon dolduruyorum. bu mu adalet' dedi.
  • öğretmen oluyorsun, bir yanda senin atanmanı yapmayan dalga geçen fırça atan bir hükümet, diğer tarafta bütün öğretmenlerin atama sorununu çözeceğim diyen bir "öğretmen" cumhurbaşkanı adayı bu mantıkta doğru seçim yapamıyorsan zaten atanama sen.
  • üst edit: troll başlığı ya da değil. bugünkü mitingde erdoğan'ın tavrından sonra, bir zahmet politik görüşünü değiştirme ihtiyacı duyanlara ithaf olunmuştur. haber

ülke gerçeklerini gören atanamamış öğretmenleri tenzih ederek, bu tam olarak bana dokunmayan yılan bin yaşasın mantığı. dokunduğunda başlıyorlar feryat figana..

ülkede ekonomi batmış, rant hırsızlık ve talan almış başını gitmiş, bilim ve teknoloji kenara atılmış, hangi derdimize derman olacakları meçhul sesleri arşı alayı inleten hafızlarımız var yığınla, ülkede pek çok kesim mağdur edilmiş (özellikle de okumuş kesim), insanlar isyan noktasına gelmiş, sadece akp'li memurlar olsun diye memura iş garantisini de kaldıracağız diyorlar seçilirsek. liste uzar gider..

fakat sen akp ve erdoğan'a desteğini çekmek için bugünkü mitingde söylenenleri duymayı beklediysen sevgili öğretmen kardeşim, senin atanamadığın bence iyi olmuş. bu vizyonla, bu ufkunla sen çocuk eğitiminin herhangi bir yerinde olmamalısın. ne bugün ne yarın..!
  • dahil olduğum kampanya.
  • cilgin kovboy'un troll başlıklarından biri.
  • lan olum mal mısınız nedir? başlığı açan bir troll. bi bakın bakalım link falan var mı? bu derece sazanlık olmaz artık!

tanım: mayışını siktiğimin trolünün mal bulmuş gibi anında atladığı trol denemesi haber.
  • demek ki bunlar atansalar ruhlarını akp'ye satacak, takla atarak oy verecek öğretmen müsveddeleri. sikindirik mesleklerine atanmak için ülkenin geleceğini siklemeden bencilce akp götü yalayanlar.. atanmayın. gidin amelelik yapın. gidin apartman temizleyin. siz bu ülkeye öğretmen olamazsınız. bir de oyunu bedelli askerlik için satacaklar var. onları başka bir başlıkta gömerim.
  • ağızlarına bir parmak bal çalındı mı bitti gitti.
    olacak olan kararlı durma çabasıdır.