şükela:  tümü | bugün
 • kpss ile atanamayan öğretmenlerin kpss dershanelerinde insanlara ders vermesidir. ne manyak bir ülke burası.
 • trajikomik bir durum olsa da dershane patronlarının başvurduğu bir yöntemdir. çünkü piyasada eğitim bilimleri derslerini veren kişiler genellikle eğitim bilimleri akademisyenleridir. yapılacak iş * mevzuat dışı olduğundan bir parça risklidir, bunun yanında akademisyen kişisi kendisini ağırdan satar ve görece yüksek saat ücretleri ister. sonuç olarak kurnaz patronlar da, "ramazan, sen atanamadın ama gelişim öğrenmeden bir soru kaçırdın, sen o dersi versene." derler. patron kazanır, eski öğrenci kazanır, yeni öğrenci kaybeder.

  (bkz: kahrolsun kapitalizm)
 • içten içe kıskanır lan. ben çalıştırdım atandı pezevenk falan.
 • gayet normal bir durumdur. öte yandan atanabilecek kadar puan alabilmek için hangi testlerden sınava girildiğini bilmeyenler için hayret edilecek bir durum olabilir. he keşke tarihçiyi tarihten, fizikçi fizikten sorumlu tutsalar sadece. bu seferde tarihçi diyecek ki ben o kadar sene boşuna mı tarih eğitimi aldım? adı üstünde seçme sınavı. yeterlilik sınavı değil ki. zaten diplomamı alarak yeterliliğimi ispatlamışım. o zaman sınav mınav olmasın, sadece mezuniyet ortalamasını baz alarak öğretmen ihitiyacını karşılayalım diyecem ama; eğitim fakültelerinin hepsi aynı kalitede değil ki. hadi onları da aynı kalitede kabul edelim. bu seferde adaletli not verilir mi sorunsalı çıkacak karşımıza. güya güvenilir kurum olan ösym'nin yaptığı sınavlarda bile binbir türlü kopya dönüyorsa, not ortalamasını yükseltme adına neler neler döner kim bilir!! işte böyle boktan bir durumdur aslında. durum=eğitim sistemimiz var.
 • gayet normal bir durumdur. eğitim fakültesi mezunu biri olarak söylüyorum bunu. okuldayken bir alanda uzmanlaşıyorsunuz -alanınınız her neyse- isterseniz o alanın en iyisi olun, bölüm birincisi olun, okul bitince kpss de tarih coğrafya vatandaşlık çalışmak ve o soruları yapmak zorunda kalıyorsunuz. kpssden yüksek puan almak demek alanının iyisi olduğun anlamına gelmez ki, ezberinin iyi olduğu anlamına gelir!
  atanamamış ise kötü öğretmendir düşüncesi saçmalıktır. bu ülkede böyle sınavlar oldukça daha çok kpss hocası olur!!
 • (bkz: paradoks)
 • kendi bölümlerinde iyiymiş matematik edebiyat bilmiyormuş coğrafyası iyiymiş. öğretmenliği coğrafya bilmek sanan öğretmenlerin bık bık öttüğünü görmemizi sağlayan saçmalıktır.

  diyelim ki atanamayan fizik öğretmeni. matematik bilmeyen edebiyattan anlamayan coğrafya bilmeyen tarih konusunda cahil bir adamın çocuğuma fizik öğretmesini istemem ben.

  yetersiz kişilerin ders vermesidir.
 • fizik öğretmenlerinin edebiyattan da anlaması gerektiğini söyleyen cahilleri gün yüzüne çıkartmış başlıktır. hayır alakasını kurabilen bir anlatsın bakalım neden edebiyattan da anlaması gerekiyormuş. ha bir de matematikten de anlaması da gerekiyormuş fizik öğretmeninin. yoksa öğretmen değilmiş. e be böyle düşünen cahiller. fizik öğretmeni zaten matematikten anlamalı. pozitif bilimlerin temeli zaten matematiktir be yavrucum. daha senin bundan bile haberin yok.
 • çocukluk sanrımın bir benzeri. ilkokul öğretmenim neden üniversite sınavına tekrar girip türkiye birincisi falan olmuyor diye düşünürdüm. bir öğretmen her şeyi bilir gibi nasıl mantık dışı bir düşünce içerisine girmişsem artık. atanamayan adam kpss dersi veriyor lan çok ağır bir ironi. ülke yine iyi kaldırıyor bu olayı asdf.
 • ben yapamadım size yardım edeyim bildiklerimi öğreteyim diyen öğretmendir. şaka mısınız hocam.