şükela:  tümü | bugün
 • terfi edilmek
 • (bkz: seçilmek)
 • öğretmenlerin son zamanlarda en çok duymak istedikleri kelime.
 • son zamanlarda en sık duyduğum ve nefret ettiğim hayatımızı çevresinde hoyratça çeviren kelime.
  bundan 7 yıl önce böyle bir bok yiyeceğimi söyleseler, beni aptal yerine koyduklarını düşünür ve içlenirdim ama şimdilik hikaye böyle.
  hayatımız atanmak, eşinin yanına atanmak, eşinin senin yanına atanmasını sağlamak, mecburi hizmet, tus, uzmanlık eğitimi çerçevesinde bir o yana bir bu yana savrularak ilerliyor. tus'ta yeterince başarılı olabilsem belki bu kadar savrulmazdık ama ona ihtiyacınız olduğunda kader asla cilvesini eksik etmez. etmedi de..
  tanım: bir yerden başka bir yere görev amacıyla gönderilmek, görevlendirilmek.
 • zor süreçtir.

  ilkokulda başlarsın ders çalışmaya. o andan itibaren haftaiçi oyun oynama zamanında kısıtlamala olur canın yanar. biraz büyürsün lgs-teog sınavları çıkacağından artık haftasonu da derse vakit ayırmak zorunda kalırsın canın yanmaya devam eder. adeta pistlerde koşan atlardan farkın yoktur. liseye girersin oraya alıştım diyene kadar öss-lys dayanır kapına canının acısı daha da artar. en güzel çağların elinden resmen alınmaktadır. derken üniversite kazanılır. burada ki olay geçmişe nazaran biraz daha rahattır. vize final gelene kadar bir çok aktiviteye katılınır, yurt içi yurt dışı seyahatlere, erasmus-exchange-farabi eğitim yönü hafif kültür programlarıyla farklı kültürlere yelken açarsın. lakin açtığın yelkenli küçüktür. limana dönmen için ya 6 ayın yada 1 yılın vardır. derken üniversite bitmek üzeredir. tez dönemi yaklaşır. burası da fırtınalı bir dönemdir. dust 2'de a kapısından girerken bomba yemiş counter gibisindir. geri geri tekrar beyzine kaçarsın hayata tutunmak için. ama bu bölümü de az cana rağmen kazanmışsındır. şimdi mezunsun. *artık süreç tüm kamuoyuna *duyurulmuştur. az bi canın kalmışken bu zorlu yolu nasıl olurda kayıpsız atlatabilirsin'dir! kamu düşünen varsa kpss'yi özel sektör düşünen varsa düşük ücrette 3-5 yıl çalışmayı göze almış olmalıdır. ve start atışını kursa yazılarak vermişsindir. 7 yaşından ortalama 25-26 yaşına kadar geçen bu sürede kendinden ziyade geleceğini düşündüğün için derslerle dolu bir zaman geçirmişsindir. derken kpss denilen o illet sınav yaklaşır. anlık hataları affetmeyen sınav. bir yanlışla bile binlerce geride düşeceğin sınav. maraton bununla da bitmemiştir. kpss kadar bu sınavın açıklanma süreçi de yorucudur. " daha bi yere atanamadın mı ? " saldırıları karşısında beklersin bu sınavı. açıklandı ve oldu ki olumlu bir sonuç aldın. hala süreç devam eder ve kurumların sınav açmasını beklersin. derken 2-5 ay sonra kurum sınavları gelir. bir yandan saldırılar devam etmektedir. kurum sınavlarını da güç bela geçmişsindir ve yeni bir bekleme süreci dayanır kapına. kurum sınav sonucu. yine oldu ki bu sınavdan da olumlu bir sonuç aldın ve mülakat aşamasına davet edildin. yine 1-2 ay gibi bekleyiş modunda olmaktasın. haliyle mülakat aşaması da gelip çatmıştır. beklediğin gibi bir aşamadan geçmiş, onca zorluklara rağmen sınavı kazanacağından emin, bunun haklı gururunu yaşamak için son kez beklersin. * yıllarca aldığın o karneler, girdiğin o sınavlar, beklediğin o sonuçlar,ettiğin o dualar. hepsi bu son süreç için. atanmak için !