• tiltlerin altındaki açma kapama düğmesini keşfeden nesil de bundandır.
    keşfedip "kanka"larıma söyledikten sonra bir kere bile oynayamamıştım orası ayrı.
    o mertcan denen p.ç arkadaş sürekli kendisi oynuyordu, sıra bize "bu son"dan sonra bir türlü gelmiyordu. neyse ki, oranın sahibi tarafından kovalanan yine mertcan oldu. bilmeden beni kurtardı enayi.
  • bu eylemin en başarılı sonuçlarını, vidalar için kullanılan ortası delikli pullarla almış nesildir. çok işe yaramışlıkları vardır bu pulların. yakalanmışlığım bile vardır ama özel hayatıma müdahale olacağından anlatmıyorum.
  • hafif ince bi telle, makinayı bi anda 50-60 jeton atmış gibi çalıştıran nesildir ayrıca. farkına varıldığında atari salonundan ufak çaplı bi dayak yiyerek ayrılırlardı, orası ayrı...
  • bizim cocuklugumuzda da bu tur vakalar olurdu, allah'tan bizim yakinimizdaki atari salonunun sahibi babamin tanidigiydi da her gittigimde bir avuc dolusu jeton verirdi bana. bakmayin boyle bonkor davrandigina, ayni zamanda sert ve bir o kadar da acimasiz biriydi. bu tip calma cirpma hareketlerini yakaladigi zaman tam bir canavara donusur, yeltenenleri tekme tokat doverdi, kendisinden ekseriyetle korkulurdu. ben de kismen hakli bulmuyor degilim kendisini.
  • bu nesil kolilerin uzerinde ince, 0.5cm genisliginde plastik baglama iplerini cebine koyup, cebinden caktirtmadan jeton deligine sokup, bu plastigi belki 50cm delikte ilerletip, insert coin yazisi push start olunca gelecegin basarili insani olacagini o gunlerde ispat etmistir.
    oysaki sinifinda ceketi onu ilikli, her dersi pekiyi olan, ogretmenlerin aferim uslu caliskan ogrenci dedikleri arkadaslari, hayatta bu cocuk kadar maddi basarilar kazanamamislardir.
    bu nesil millet 5 sene dersanelerde surunurken, 1 sene dersaneye gidip gene de o arkadaslarindan daha basarili olmustur.
    cunku bu nesilin pratik zekası bu salonlarda gelismistir.
    hatta bu ssg bile atari salonu çocuğudur.
  • aha benm bu tenekeciler carsısına gidip ince sac alıp ne jeton bükmüştüm be ama sonradan atarici hasan abiye kıyamayıp abi bak bu naneyi yaptım bayada bi oynadım helal et dedim iyi adamdı bu işlere girme cakallığın lüzumu yok sen al şu jetonu mileetin karsısına gir yen demişti tek jetonla street fighter 2 de 10 jetonunu yediğimi bilirim karşımdakilerin
  • büyümüş ve bedava dondurma çubuğu çetesi kurmuşlardır.
  • hayatımının bir dönemini .skn beni hırsızlığa kadar sürükleyen o lanet anılar. yaşım kaç oldu unutamadım amk. bakkaldan depozitolu şişeleri çalıp yine aynı bakkala götürüp , satıp jeton aldığım günleri nasıl unuturum. salon sahibi adamın adını bile hatırlıyorum "birol "denen çocuk avcısı piç inşallah ölmüşsündür. ulan ibne evladı bi jeton fazladan verecen diye ödün kopuyordu gel görki ufaktık ama az çalmadık jetonlarını.
  • ptt telefon kulubelerinde staj yapmis , jetonu bile delmis ,yurt disini bile beles aramis,iyice pistikten sonra atari salonlariyla karsilasmis ve yapilmasi gerekeni yapmis olan guzel nesil.arada dayaginida yemistir.
  • 10-15 yıl kadar önce, atari sahibi görmesin diye arcade makinesinin etrafına 8-9 kişi toplanırdık. aramızdan biri teli para atılan yere sokuverirdi ve sonra ekranın altında o ifade belirirdi: "credit = 1" ardından makine etrafında toplanmış olan kalabalık dikkat çekmemek için dağılırdı ve teli sokan çocuk oyuna başlardı, herkes de onu izlerdi.
hesabın var mı? giriş yap