şükela:  tümü | bugün
  • 10-15 yıl kadar önce, atari sahibi görmesin diye arcade makinesinin etrafına 8-9 kişi toplanırdık. aramızdan biri teli para atılan yere sokuverirdi ve sonra ekranın altında o ifade belirirdi: "credit = 1" ardından makine etrafında toplanmış olan kalabalık dikkat çekmemek için dağılırdı ve teli sokan çocuk oyuna başlardı, herkes de onu izlerdi.
  • 1 kutu ataç aldık arkadaşlarla. 5-6 tane attık. bildiğin çalışıyor. sonra çalışmamaya başladı. bir kenara çekildik. başka çocuk geldi. jeton attı. çalışmadı. salon sahibini çağırdı. biz de topukladık tabi. hala 2 tane atari jetonumu saklamaktayım hatıra olaraktan.
  • sanırsam 2000 yılıydı.
    atari salonlarının ölmeden birkaç yıl önceki hali. tüm atari salonları artık yavaş yavaş kepenk kapatırken keşfetmiştim. çok güzel günlerdi benim için.
    okulu asıp atariye kaçan ve derslerinde yine de başarılı olan bi ben vardım etrafta. komşu çocuğu da gıcık olurdu bana. kaz kafalıydı ayrı konu.

tel muhabbetini hiç görmedim ama 10-15 tane kola tenekesini düzeltiyordum.
    sonra demir boruyla tek tek jeton büyüklüğünde kesiyordum. demir borunun ortasında kalanlar mis gibi jeton oluyordu.
    sonra kıvrımlı jetonlar geldi , sıkıntı yok onları da bir numune almak vasıtasıyla şekline getiriyordum.
    en son buz olayını keşfettim. yerler ıslanınca yakalandım.
    az dayakla kurtuldum daha da uğramadım atari salonlara.

fakat halen daha oynarım oyunları
    http://game-oldies.com/…t-giant-attack-capcom-cps-3

baaağzı şeylerin yerini hiçbirşey almıyor azizim.
  • o zamanlar bakkala bişeyler yazdırırdık, fakirlerin modasıydı. komşum beni bakkala nevale almaya gönderirdi, parasını cebime atar, nevaleyi bize yazdırırdım. kadına malzemeleri ve para üstünü verir (bozdururdum ya da bi iki malzemeyi başka bakkaldan alırdım) bahşişi de hasılata eklerdim. o atari salonuna giderken ki mutluluğumu başka hiç bi şeyde yaşamadım.
    tanım: atari salonuna girmeden de sahtekarlık yapabilen nesil.
  • jetonu delip misinayla içeri atardık, el bitince misinayı yukarı bir iki kere sert çek bırak.
    kredi hazır. şimdi öyle değil, geçen uğradım bu avm oyun bölümlerine, alayını kartlı sistem yapmışlar. kartı geçirip kullanabiliyorsun.
  • atari jetonuyla ayni buyuklukteki bozuk parayi tren raylarina koyar beklerdik tren gelsin de onu jetona cevirsin diye..
  • otobüsün kağıt biletini ikiye bölüp arkadaşıyla otobüse binen nesildir ayrıca.
  • hepsi hikaye bir tane tel yeterlidir. biraz uzunca bir teli jeton deliğine sokar her salladığınız da kredi yazardı. jeton delmek ne amk manyak mısınız siz?
  • of be ne zamanlardı, gazoz kapağından jetonlar, tel arabalar, bilyalı arabalar, tasolar, sporcu kağıtları, külah savaşı, leblebi tozu ve daha niceleri
  • tebessümle okudum bütün entryleri ne güzel günlerdi be

hesabın var mı? giriş yap