şükela:  tümü | bugün
  • 80 nesli ve kısmen 90 neslinin tanıklık ettiği dönemin korku filmini yaşamış neslidir. atari salonuna giden gençliğin bir gözü oyunda, bir gözü kapıdadır.. ve tam street fighter’da aduket yapacakken içeri giren polislerin “kimlikleri çıkarın” sesini kulaklarının dibinde duymuş nesildir.

yakalananların polisten ziyade babasına ne diyeceğini bilememesi gibi bir sürü tatlı ve korku dolu duygular yaşamıştır.
  • aynı zamanda tel çekip kredi yazdırırken yakalanıp dayak yemiş nesildir. balrog abisi gibidir bunların.
  • aslında polis baskınından daha çok babaların mekanı basmasından korkan nesildir.
  • hem baba, hem de polis baskını yemiş biri olarak yazıyorum.
    alırım jetonunuzu. ne günlerdi
  • (bkz: atari salonunda jeton sahtekarligi yapan nesil)bi de bu halti yemis ise turlu korkularla mekandan uzayip evinden 2gun cikmayan nesildir.
  • demir makara metreyi küçük küçük kesip jeton yerine kullanırken atariciden dayak yemiş nesildir aynı zamanda.
    polis değil de mahmut abi baskını yemişliğim vardı. ismail'in abisi, mahallenin bitirimi. ismail'i döve döve götürürken ben saklandığım sütunun arkasından çıkıp, kalan jetonları tek yiyecek olmanın keyfiye oyuna devam etmiştim. jetonları da ismail alırdı hep. hırsızdı. rahmetlik havva teyze'nin yani annesinin parasından çalardı falan. kadıncağız görme engelliydi bir de. mekanı cennet olsun, az çekmedi bizden.
  • üst kazak alt gri pantolon.
  • lisedeyken sürekli okuldan kaçıp atari salonunu aşındırmıştır.

japon versiyonu için ayrıca, (bkz: pachinko)
  • aduket çekmiş nesildir