şükela:  tümü | bugün
  • atari ceo'su fred chesnais'in e3 2017 fuarında açıkladığına göre sahalara geri dönecek olan atari'nin yeni konsolunun adı.

http://www.locusludus.com/…onsolu-ile-geri-donuyor/
  • atarinin ilan ettiği 8. nesil konsol. sony ve microsoft gibi, bu alet de x86 tabanlı işlemci mimarisi çevresine kurulacak.
  • tamamı pc başında oturarak birkaç günde hazırlanabilecek bir teaser videosu var ve daha acı olanı: comments are disabled for this video.

siktirin gidin ötede bayılın.
  • http://mashable.com/2017/07/17/ataribox-first-look
    tasarım çok güzel. bakalım içinden ne çıkacak.
  • umut vaat eden konsol.
  • geçen gün bir teknoloji haber sitesinde çıkacağını duyduğum oyuncak. fiyatını görünce önce bir hassiktir çektim. fiyatı günümüzde geçerliliği olan grafik teknolojisi aşmış oyunları oynatabilen ortalama bir high-end konsolu fiyatına yakın. yahu ataribox olsa olsa ne olur? en fazla ne verebilir? milletin geçmişindeki güzel anılarını / retro sevdasını sömürerek onları yolmaya çalışan girişimlere fena halde gıcığım.

specs'i bile belli değil ama modern teknoloji olacağı söylenmiş. işte x86 mimarili amd işlemcisi olacakmış da, linux çalıştıracakmış da. yani bildiğimiz pc'nin değişik bir formu. klasik atari oyunları haricinde daha modern oyunlar da olacakmış.

modern oyunlar deyince de umarım kimsenin aklına xbox'da ps'de olan oyunlar gelmiyordur. işte 2017-2018 çıkışlı kimsenin sikine takmadığı uyduruk indie oyunlarla dolu overprice bir oyuncak olup kalacak çok muhtemel. zaten atari'nin koskoca ea studios'a ubisoft'a falan kendi platformlarına oyunlarını port ettirmeyi düşünmesi komik olurdu. kaldı ki oyunların büyük çoğunluğu opengl'e dolayısı ile linux'a port edilmemiş oyunlar. kim siker ataribox'u? yok efendim multimedia sistemi olacakmış da streaming servisleri olacakmış da. eee? gayet manasız sırf içi dolu gözüksün diye ortaya atılmış abuk sabuk ekstralar. bunu alacak adam onun için mi alacak? klasik atari oyunlarını günümüze uyarlanmış bir teknoloji ile rahatça oynamak istediği için alacak. kimin umrunda olur streaming falan filan.

aynı bokun değişik şeklini bu nintendo denilen firma da yapıyor. ama onlar doğrudan fiyat ile değil, az sayısa nes classic çıkarıp fiyatının yükselmesine sebep oluyorlar. ederi 60 dolar olan aletler 300 dolardan fazla fiyata gidiyor. madem millet çok sikinde üret yeteri kadar herkes edinebilsin.

böyle böyle bilmem kaç senesinin uyduruk teknolojisine millet yüzlerce dolar para gömsün ne ala. şark kurnazları.
  • açık kaynaklı linux tabanlı bir işletim sistemine sahip olacakmış
  • linux işletim sisteminin olacağı açıklanan konsol. konsolda uygulamalar, sosyal özellikler, internette gezinme özelliği ve müzik olacak. bu da, konsolun apple tv ve shield tv gibi cihazlarla aynı kulvarda yarışacağı anlamına geliyor. ataribox, kullanıcı tarafından değiştirilebilen bir arayüze sahip olacak. bu özellik, teknik olarak daha bilgili kişilerin ilgisini çekebilir gibi görünüyor.