şükela:  tümü | bugün
  • adı üzerinde kaza yapan şoför. bu kazayı gerçekleştiren kişi erkek birey de olabilir ki bu tarz videolar internette sürüyle var. bu videoların baş aktörleri kadınlar olduğu kadar erkekler de.
    başka şekilde aşağılamayı denesen sayın yazar?
  • yine bir kadın şoför dehşeti.

sokağa çıkmaya korkar hale geldik bunlar yüzünden.
  • çok üzüldüğüm, içimin cız ettiği olaydır.
    özür dileyerek , seyrettiğim an içimden geçen cümleyi sarfedeceğim.
    "süreceğiniz arabanın aq."
    edit: düzeltme
  • kadın da var erkek de derken? nedense hep kadınları görüyoruz. 1-2 ay kadar önce de bir inşaat işçisi fren yerine gaza basan bir kadın tarafından üstünden geçilip öldürülmüştü.

edit: imla.
  • haberin üzdüğü oranda , cinsiyetçilik ve mesleki ayrımcılık mide bulandırıyor
  • ben 379 yıllık ömrümde böyle bir kaza yapan erkek görmedim.

kadınlara ehliyet 20 sınav sonra verilsin.

otomatik araç kullanacaklara ise 2 sene eğitim + 50 sınav + psikolojik test sonrası ehliyet verilsin.

bu ne lan? bu kaza mı şimdi?
  • lan sikecem duyarınızı da, meriçliğinizi de, feminaziliğinizi de.

fren yerine gaza basma kadın kazasıdır. dünyanın her yerinde bu böyledir.

erkek de kaza yapar ama aşırı hızdan yapar, hatalı sollamadan yapar, virajı alamaz yapar. ama topu topu en fazla 3 pedal olan arabada fren yerine gaza basmak gibi malca bir nedenden yapmaz.

fren yerine gaza basarak can yakan kim varsa, kafasını kaportaya vura vura siksem içim soğumaz.

edit: yeminle kafayı yiyecem şu entry’e bakın bi (bkz: #82434655)

hanım abla diyor ki biz kadınız 3 tane bir birine benzeyen pedal olduğu için yanlış pedala basmamız çok doğal o yüzden pedalları farklı renklere boyasınlar. yani diyor ki ben araba kullanırken yola değil basacağım pedallara bakıyorum.
    cinayet itirafı gibi entry. emniyetten birileri okuyorsa derhal bu yazarı tespit edip ehliyetine el koyulması lazım.
  • tecrubesiz bir soforun yaptigi kazadir.

affi, amasi yoktur.

tehlikenaninda fren yerine gaza basan reflekslere sahipseniz degil araba bisiklete bile binmemelisiniz.
  • hiçbir cinsiyetçilik düşüncem yok ama nedir bu kaza yapan kadınlardaki fren yerine gaza basma mevzusu?

yaptıkları kazaların tamamına yakınında aynı cümleyi görüyoruz.

hakikaten, neden fren yerine gaza basarlar?
  • "kadın" diye vurgu yapılması çok cinsiyetçi bir yaklaşım, bunu yapan erkek olamaz zaten.

kazaların sebeplerini basitçe ikiye ayırırsak;

1) karakter bozukluğundan kaynaklanan kazalar (hatalı sollama, aşırı hız, alkollü araç kullanma...)
    2) zeka geriliğinden kaynaklanan kazalar (fren yerine gaza basma, panik nedeni ile kilitlenme, aşırı heyecanlanma...)

birincisi ne kadar orospu çocukluğu olsa da, bir şekilde (cezayla, yaptırımla...) düzeltilebilir.
    ikincisi asıl tehlikeli olan. çocukluğunda motor refleksleri gelişmemiş, el-göz koordinasyonu olmayan, kendine güvensiz bir insana, ne kadar uğraşırsanız uğraşın sonradan bunları kazandıramazsınız. bunların trafiğe çıkmasına izin vermek, ayrımcılık olmasın diye görme engelli birine ehliyet vermek ile aynı şey.