şükela:  tümü | bugün
 • umarım duvara sıkışan çocuk sakat kalmaz dediğim olaydır. kadınlara karşı bir garezim yok fakat gerçekten kadınlara ehliyet verilirken iki veya üç kere direksiyon sınavından geçirilmeleri gerekiyor.
 • ingilizce'de trafik kazalarına "traffic collision" yani trafik çarpışması denir. çünkü kaza kelimesi, kimsenin sorumlu olmadığına, yaşananın engellenemeyeceğine, allah'ın takdiri olduğuna delalet eder. *

  trafik çarpışmalarının büyük bölümü araç sürücülerinin aktif hataları yüzünden meydana gelir, şans sebebiyle değil. bunlar genellikle, alkollü araç kullanma, telefon ve benzeri sebeplerle dikkat dağınıklığı ve aşırı hızdır. bu olaydaki sürücü ya çok gergin olduğu, ya yeterince tecrübeli olmadığı ya da bambaşka bir sebeple ölümcül olabilecek bir hatada bulunmuştur.

  kadınlar genellikle trafikte gerginlikleri sebebiyle kazalar yaparken, erkekler daha bütün olarak trafik kurallarını yok sayar, bilerek ve isteyerek aktif şekilde insan hayatını tehlikeye atarlar.

  bunun kadını erkeği yok. türkiye'de karayolları kanununu baz alan yeni bir test yapılsa, ehliyet sahiplerinin en azından yarısı ehliyetlerini kaybederlerdi.
 • gerçekten korkunç bir kazadır.

  öğrencilerin tedavisi sürüyor, durumlarının ciddi olup olmadığı açıklanmadı, ingilizce öğretmeni gözaltına alındı.

  erkek egodan, kadın panikten kaza yapar. biyolojik bir olay bu, eşitlik adalet zırvalığı biyolojiye işlemez. özellikle kadınların trafikte yavaş, sakin, dikkatli ve soğukkanlı olması lazım. kendinize sürekli bunları hatırlatın ve lütfen frenle gaza 1-2 yavaş darbe ile basarak başlayın.
 • her şeyi bi kenara koyup kadın şoför yapar da erkek şoför yapmaz mı, frene gaza kim basar, bunlara kim ehliyet veriyor gibi yersiz sorulara girilmiş.

  bi kere şoför şofördür kadına da erkek olarak ayrılması ayrı bir yobazlık ama buranın konusu değil.

  bu tür kazalar ne yazık ki oluyor. daha ne ölüm çeşitleri var bazıları bilerek bazıları kazayla olan. sonuçta kazayla ya da bilerek hata yapan veya suç işleyen kişiye gerekli ceza veriliyor ya da gerekli önlem alınıyor mu?

  o yüzden, boş yapmayın.
 • o bacak sıkıştıysa ömür boyu sakat yaşayacak gencecik çocuklar var. birini ömür boyu sakat bırakmanın cezası ne olabilir ki? diyelim bacak koptu, hangi ceza o bacağı yerine getirecek? kadını da erkeği de direksiyon başına geçince sorumluluğun farkına varmalı, tek bir yanlışınızla hayatlar kayabiliyor.
 • daha acısıda yaşanmıştır malesef .
 • muhtemelen topuklu ayakkabı giyiyordur. kadınlar topuklu ayakkabı ile araç sürerken gaz, fren, debriyaj pedalı kontrolünü çok iyi yapamıyorlar. bunu çok iyi yapamadıklarını bildikleri içinde stres oluyorlar, kafaları karışıyor ve böyle hatalar yapabiliyorlar. sırf bu yüzden arabasının şöför koltuğunda bir çift rahat ayakkabı bulunduran aklı selim bayanlar var.

  topuklu ayakkabı ile araç kullanmak yasaklanmalı.
 • "kadın" ama değil mi? çünkü kaza yapması değil "kadın" olması suç, o yüzden merak ettim.
 • (bkz: otomatik vites)

  bunu "sürmesi kolay" diye mekanik beceri özürlü kuş beyinlilere satmaya çalışanlar oturup izlesinler şu kazaları. kadın erkek farketmez, bazı insanlarda bu beceri yok işte kardeşim. herkes şoför olamıyor. nedir bu herkesi şoför ve araba sahibi yapma merakı? bunun gibi kaç tane kaza gördük böyle, gaz yerine frene basıp milleti ezen tiplerin olduğu.

  otomatik vites kolay molay değil. beceriksizlerin elinde ölüm makinesi. manuel vitesli bir arabada bu kaza olmazdı. çünkü aracı durur vaziyetten harekete geçirmek daha kompleks bir iş. ama bu kadar önemli bir ayrıntıyı kolaylaştırıp beceriksiz hıyarların eline verirseniz bunun gibi daha binlerce kaza izlersiniz.

  otomatik ya da manuel, ehliyet almak zorlaştırılmalı.
 • en sağdaki pedalın gaz olduğunu kabullenemeyen özel bir bölüm var herhalde kadınların beyninde. araştırma konusu bu gerçekten. şunu mu düşünüyorlar acaba :
  "hayır böyle büyük gaz pedalı olamaz, böyle büyük pedal olsa olsa fren için olur , acil durumlarda hemen basalım diye"
  gerçekten büyük geçmiş olsun çocuklara , umarım sakat kalmaz hiçbiri.