şükela:  tümü | bugün
 • cumhuriyetimizin kurucusu mustafa kemal atatürk'e saygı niteliğinde yurdun dört bir yanına yerleştirilmiş büst ve heykellere yapılan sistematik saldırılardır.

  saldırıyı gerçekleştiren sözde karşı devrimci meczuplara akıl hastası olduğu süphesi ile ceza dahi verilmiyor ve sonrasında ki tedavi süreçleri ile alakalı bilgilendirme kamuoyuna yeteri kadar gerçekleştirilmiyor,

  saldırganların yaptıklarının yanında kâr kaldığı algısı oluşması yeni saldırların tetiklenmesine neden oluyor.

  karşı devrim mantığı ile hareket eden saldırganlar bu cesareti kimden alıyor merak konusudur

  yakın geçmiş zamanda yapılan saldırıların bazıları aşağıdaki gibidir;

  (bkz: atatürk heykeline saldırı)

  (bkz: sakarya'da atatürk heykeline saldırı)

  (bkz: 24 ağustos 2017 atatürk büstüne saldırı)

  (bkz: 20 ağustos 2017 atatürk heykeline saldırı)

  (bkz: diyarbakır atatürk heykeline çekiçli saldırı)

  (bkz: ümraniye'de atatürk büstünün sökülmesi)

  (bkz: antalya'da atatürk heykelinin çalılığa atılması)

  (bkz: 22 mayıs 2017 atatürk heykeline baltalı saldırı)

  (bkz: şanlıurfa'da atatürk heykeline saldıran çomar)

  (bkz: 26 mayıs 2016 izmir'de heykele balyozlu saldırı)

  (bkz: adana'da atatürk büstüne yapılan silahlı saldırı)

  (bkz: 29 ekim 2016 trabzon'da atatürk büstüne saldırı)

  (bkz: atatürk heykelinin kucağına oturup alay eden kadın)

  bir diğer kaynak: (bkz: atatürk'e yapılan saygısızlıklar ve hakaretler)
 • hepsi akıl hastası, hepsi münferit.
 • cumhuriyet ve devrimler sahipsizdir. bunların simgesine yapılan saldırılar da bu ikisini yıkmak içindir. maalesef cumhuriyet ve devrimler çoğunluğu oluşturacak nesiller yetiştiremedi. heykellere saldırmayı ibrahimi belleyen nesiller çoğunlukta.

  edit: sen ve ben yani hepimiz; cumhuriyet ve devrimlerin elbette sahibiyiz. ancak bu saldırılara cebri yaptırım yapacak olan devlettir. ancak devletin yeni sahipleri bu yaşananları umursamıyor. belki de hoşlanıyor da. peki ne yapacağız? bu olayları gündeme getirip saldırganlar hakkında cebri cezalar uygulanmasını sağlayacağız. ayrıca bundan daha önemlisi şu ki: "öğretmenler! yeni nesil sizlerin eseri olacaktır."
  değerli öğretmenlerim, gazi'nin bu sözlerinden yola çıkarak cumhuriyet ve devrimlere sahip çıkacak nesiller yetiştirmeniz bu ikisinin bekası için çok çok önemli. "fikri hür, vicdanı hür nesiller" yetiştirmeniz dileğiyle.
 • münferit değildir. bu saldırılar, iktidardan ve ona yakın çevrelerden alınan cesaretle yapılıyor. her saldırıdan sonra, iktidardan tepki görmedikçe bu eylem artarak devam edecek ki şu birkaç ayda bunu görüyoruz.
 • eğer denk gelirsem şiddet uygulayarak engelleyeceğim saldırılar silsilesidir. bugün verilen yumuşak tepki yarın dikta olarak geri dönecektir.
 • uzun süredir artarak artan bir ivmeyle olan saldırılardır.

  saldıranlar ve/veya saldırtanlar şunu mu düşünüyor acaba; biz bu adamı bu halkın gönlünden silebilir miyiz?

  bakın kardeşim size açıkça söyleyeyim; silemezsiniz. ne gönlümüzden ne de tarihten silemezsiniz. atatürk türk'ün en büyük başbuğlarından biridir ve tüm dünyaya mal olmuştur.

  dünden önceki gün ölüm yıldönümü olan elçibey'den gelsin:

  "çok işkence gördüm, çok çektirdiler hiç birisine yanmam da, bir atatürk rozetim vardı yakamda, onu aldılar ya elimden hala içim yanar."

  kazakistan'ın lideri nursultan nazarbayev kendisine atatürk'ü örnek aldığını söylüyor.

  rahmetli denktaş: “bazı güçler kıbrıs'ı elimizden alıp başkalarına verecekler. atatürk, bu ülkeyi sizlere emanet etti. kanınızın son damlasına kadar çalışın, savaşın da hatta kanınızı son damlasına kadar göğsünüzü siper edin, bu ülkeyi bu kıbrıs'ı kimseye vermeyelim. hacının hocanın dediğine değil, atatürk'ün dediğine kulak verin. atatürk olmasa idi şimdi bu ülkede kiliselerde çanlar çalardı” dedi.

  tüm türk dünyası yüce başbuğ gazi mustafa kemal atatürk'ü örnek aldı. tüm dünya önünde eğildi, eğiliyor. birilerinin atatürk düşmanı olarak yetiştirmeye çalıştığı nesil değil atatürk'ün silüetine, silüetinin gölgesine dahi zarar veremez.
 • toplumun belli bir kesimini sakın karşılarına almasınlar, valla öyle kolay kolay altından kalkamazlar bu işin onu söyleyeyim.
 • kurbağayı ısıtarak pişirmek gibi bişey bu.
  ses çıkarmadıkça sıcaklık artacak
 • birikmiş kin ve öfkenin uygun şartlar altında püskürmesidir.

  yalnız bilin ki o kin ve öfkenin altında hamamböceği gibi ezileceksiniz atatürk düşmanları.
 • adnan menderes döneminde de benzer olaylar yaşanmış, insanların sabrı taşınca olaylar çıkmıştı. nedense adnan menderes ile birebir aynı ilerleyen bir dönem yaşıyoruz. neden acaba? yoksa ikisi de aynı projenin yontulmuş hali mi?

  merak edenler şurdan okuyabilir. bu nasıl benzerlik diye ağzınız açık kalabilir. kendinizi de kukla gibi hissedebilirsiniz. ben artık üzülmeyi bıraktım hissizleştim.

  http://aliserdarbolat.blogspot.com.tr/…isi.html?m=1