şükela:  tümü | bugün
 • atatürk caddesi sakini, inönü caddesi'nde oturan arkadaşına emirler yağdırıyor.

  erenköy, istanbul – ekim ayında atatürk caddesi'deki yeşilyurt apartmanı'na taşınan gökhan kaynakçı'nın (27), inönü caddesi'ndeki eski komşusu ve yakın arkadaşı okan yalçın'a (25) patronluk taslamaya başladığı bildirildi.

  "gökhan bizim alt katta otururken sakin sessiz bir adamdı, ne kadar ısrar etsem de ayakkabılarını çıkarmadan evime girmez, 3 yıllık komşum olmasına rağmen "su alabilir miyim?" demekten bile çekinirdi. atatürk caddesi'ndeki daireyi kiraladığından beri kendisine bir haller oldu, misafirliğe geldiğinde"rakımı ver okan" diye emrediyor, sokağa çıkacak olsak"atkını bağla çocuk, üşüteceksin!" diye azarlıyor, eski tavrından, samimiyetinden eser yok" diye konuşan okan yalçın, bu durumdan çok rahatsız olduğunu, özellikle pizza siparişi verirken kendisini gökhan'ın yaveri gibi hissetmeye başladığını da ekledi.

  okan'ın şikayetlerinden haberdar edilince bir açıklama yapan gökhan kaynakci, alt sokak-üst sokak ilişkilerinde her zaman böyle ufak tefek sorunların yaşanabileceğini, olayın büyütülmemesi gerektiğini ifade etti, ve "efendiler, mühim olan okan'la dostluğumuzun bekasıdır. birlik ve beraberlik ruhu içinde hareket edersek, çok güzel işler başarabiliriz." diye konuştu.

  iki eski komşu arasındaki son tartışma, gökhan'ın tefeci kazım abi'ye olan borcunu müzakere etmek için okan'ı görevlendirmesi ve 3 kişilik bir heyet eşliğinde kazım abi'nin cihangir'deki işyerine göndermeye kalkışması sebebiyle çıkmıştı.

  (eksi haber ajansi)
 • şakirtlerin yürürken ayaklarında kaşıntı , götünde sızlamaya neden olan caddelerdir. hiçbir bilimsel açıklaması yok ama böyle bir etki var maalesef. tıpkı tanrının varlığı gibi , ispat edilemez ama hissedilebilir.
 • her şehirde bulunan bir cadde.
 • antalya'da kalekapısının 100 metre ilerisinden sağa dönüldüğünde başlayan ve ışıklar caddesine kadar giden caddedir. çoğu kişi bu caddeyi de ışıklar caddesi sanar, ama değildir.
  üzerinde tramvay yolu, koca bir kaldırım, atatürk'ün evi ve antalya lisesinin yanısıra birçok giyim mağazası, mc donalds, burger king, korsan kitap ve cd satıcıları bulunur (korsan cd'ciler bitti artık ama neyse..)
  ayrıca karaalioğlu parkına en büyük giriş yolları da bu cadde üzerindedir. kaleiçine de öyle.
  anlatmakla bitmeyecek kadar çok şey vardır cadde üzerinde. son zamanlarda* travestiler de var hatta. bir ben yokum, o derece.

  bu caddeden sonra ışıklar caddesi başlar ve bol bol cafe bulunur üzerinde.
 • adanada adanademirspor kulübü binasindan* e-5 karayoluna kadar olan cadde. bulvarin ortasi palmiye agaclari ile doludur. ataturk parki, ve belediye binasi bu caddededir.
 • konya'nın merkezi olan zafer meydanı'na çıkan cadde. konya devlet tiyatrosu'nun da bulunduğu ferit paşa caddesi ile kesişir.
 • kozyatağı'nda bulunanında epey bir yaprak dökümü bulunmakta. en yenisi, motta ne yazık ki kapandı, daha önceki ay dilkum sitesindeki bakkal kapanmıştı. öncesinde ufak bir şütte şubesi 6 ay dayandı. mcdonald's karşısındaki çikolatacı kapandı, hemen yanındaki inci profiterol daha açılmadan kapandı. amway gitti, vestel gitti. bu bahsettiğim yerlerden bir tek şütte'nin yerine kuaför açıldı, diğerleri boş olarak bekliyor. sırada da yakında kapanacak bir eczane var.
  buna rağmen yüksek kiralarıyla mikro ekonomiye ters dükkan sahibi tutumları sürüyor.
  dia'ya rakip, dia mağazası açıldı 100 metre içinde bu mevkiide. bu kadar esnafın yanında bir sistemin içinde çırpınıyor bu cadde...

  edit: şekerbank da bayar caddesi'ne taşınıyor bu arada...
 • amerika'da new york'ta bir cadde ismi. 28 yıldır amerika'da yaşayanengin elitok yeni yaptığı siteye giden sokağa atatürk adını vermiş. verilen isim ilçe yönetimi tarafından da kabul edilmiş.
 • tr deki her şehir hatta her kasabada mutlaka bulunan bir cadde ya da cadde adı