şükela:  tümü | bugün
 • apaçık bir gerçektir çünkü türkiye cumhuriyeti var. burası türkiye cumhuriyetidir.

  cumhuriyet tek bir kişiye ait değildir, türkiye halklarına aittir. bayrağına baktığınızda, istiklal marşını okuduğunuzda görürsünüz ki müslüman insanların cumhuriyetidir.

  bayraktaki hilali hak etmeyenlerin bu cumhuriyeti sahiplenmeye hakkı olmadığı gibi, tapusunu tek bir insanın üzerine yapması da saçmalıktır.

  insanlar 16 senedir recep tayyip erdoğan önderliğinde bu gerçeği anlamış, kişiye değil halka malolan bir devletin varlığına alışmıştır.

  ne geçmişte bu ülkeye atatürk cumhuriyeti diyenler, ne de gelecekte koskoca türkiye cumhuriyetini atatürk cumhuriyetine indirgemeye çalışanlar başarılı olamayacaktır.

  halk, artık elitist jakobenliğe karşı özgürlüğünü ilan etmiştir ve kendi kendisini yönetmektedir.
 • ülkeye 40 bin okul yapmayı beceremeyen laikçilerin 40 bin atatürk heykeli dikmeyi çok güzel becermesiyle alakalı durum. onlar cumhuriyet istemedi ki, atatürkçülere biat edilen bir ortadoğu krallığı kurmak istediler. ama onu da beceremediler.
 • (bkz: konuş deli)
 • atatürk fikirleri ve ilkeleri vardır. bu ilkeler ve fikirler doğrultusunda kurulan bir cumhuriyet vardır.
 • elon musk teslası diye bir şeyin olmaması ile aynı durumdur.

  üç haneli iq da istemez halbuki ama tek haneyse demek..
 • padişah olup adını devlet ismi yapacağına önder olup insani değerleri bize kazandırmış türkiye cumhuriyeti kurucusuna yapılmış hakarettir.
 • 28 ekim 1923 akşamı çankaya köşkü'nde gazi'nin sofrasına gelenler o gece onun ağzından çıkacaklardan tam emin değildi. mustafa kemal ise gayet kararlıydı. sofranın başında ayağa kalktı ve tarihe geçen o sözü söyledi.
  o gece, çankaya köşkü'nde bir ulusun kaderi yeniden çiziliyordu...

  "efendiler! yarın cumhuriyet'i ilan edeceğiz..."
  gazi mustafa kemal atatürk - 28.10.1923

  ve ertesi gün yani 29 ekim 1923:
  cumhuriyet ilan edilir.
 • (bkz: egemenlik kayıtsız şartsız milletindir)

  100 sene önce tek adam olup, ülkenin bütün kaynaklarini kendi cikarlari icin kullanabilecek durumdayken, yukaridaki sözü söyleyebilecek kadar büyük, bütün yasantisini kendi ülkesini daha iyi konuma getirmek icin ugrasan bu amacta savastan savasa, cepheden cepheye kosan bir komutani, strateji uzmanini, dehayi, tek adam olabilmek icin ulkenin milli degerlerini hice sayan, ekonomisini yerle yeksan eden, kendi cikarlari disinda herhangi bir düsünceye sahip olmayan biri sayesinde anladik. aslinda cok haklisiniz. sayenizde atatürk'ün ne kadar büyük bir insan oldugunu, türkiye cumhuriyet'ini ne gibi zorluklarla kurdugunu, icindeki iyilik ve milliyetci duygularin kendi cikarlarindan fersah fersah önünde oldugunu daha iyi anladik.

  ve siz bunu bildiginiz icin sonuna kadar karalamaya devam edeceksiniz.