şükela:  tümü | bugün
 • şerefsizce, haysiyetten yoksun bir şekilde, hayasızca ve en adi duygulara kapılmış insanlar misali bulabildikleri her fırsatta ve her ortamda niyetlerini tüm iğrençliği ile gösteren, bizlere insanca bir yaşamı var ettiği en büyük eseri olan türkiye cumhuriyeti ni armağan eden türkiye halklarının özgürleştiricisi büyük devrimci ve düşün adamı mustafa kemal atatürk e yılan dillerini uzatıp içlerini kaplamış irini kusan insan görünümlüler ile aynı havayı solumayı, aynı sınırlar içinde yaşamayı ve o çatal dillerin yılansı başlarını her gün görmekten artıp bıkıp usanmış olan insan gibi insan olan insanın alkışlanası haykırışıdır.

  evet defolup gidin atatürk cumhuriyetinden. ulan sen daha babanın penisinden ananın rahmine düşmeden önce, her fırsatta nefret kustuğun insan hem yerli satılmış ve işbirlikçilerin hem de emperyalistlerin işgali altındaki bu ülkeyi kurtarmak için türkiye halklarını örgütlemiş, önderlik etmiş ve nihai amaca ulaşarak bağımsız bir cumhuriyet kurmuştur.

  sen daha bu dünyada bile değil iken o, türkiye cumhuriyeti ni var ederek bu büyük eseri inşa edip söz konusu devrimi var ederek tüm ulusların sevgisini kazanıp örnek aldığı bir insan olmuştur. sen daha yoktun o tüm bunları yaparken. atatürk bunları yaptı ya sen ne yaptın ? yediğin kaba pislemekten başka ne yaptın he !

  var ya, ne olduklarına bakmadan ve kim olduklarını göremeden koca yürekli mustafa kemal atatürk e dil uzatan bugünün bir kısım gençliğinin şeref olsun, haysiyet olsun, onur olsun onlarda bunlar mevcut mu diye düşünürüm zaman zaman.

  şerefi, onuru, haysiyeti olan bir insan kendisi için bir ülke var etmiş, hem de bunu yüz binlerin döktüğü kanlar ile suladığı toprakları bağımsızlaştırıp en ufak bir mikrop bırakmayarak gerçekleştirmiş bir insana nasıl düşman olabilir ki ? olabildiğine göre demek ki ya bunlarda o sayılanlar yok ya da sütleri bozuk bunların.

  hani demiştim ya atatürk bu ülkeyi bağımsızlaştırıp da bize bırakır iken tüm mikroplardan arındırmıştı. görülen o ki, geçen zaman içinde o mikroplar yeniden vücut bulmuş.

  bu sefer daha bir iğrenç, daha bulaşıcı ve daha haysiyetsiz versiyonları ile mustafa kemal atatürk ün onlara armağan ettiği özgürlüğü, o özgürlüğü armağan edene küfür etmek için kullanıyorlar. insan denemez bunlara efenim. hatta hayvan bile denemez, denir ise hayvanlara haksızlık edilmiş olur !!!