şükela:  tümü | bugün
  • karşınızda tek kaldıklarında çil yavrusu gibi dağılıp havlamalarıdır. örneğin;

https://www.youtube.com/watch?v=ibg1au0enyy

adil olsun diye teke tek kalın, yine aynı durum mevcuttur. az kaldı bunların hepsinin başını yılan başı gibi ezeceğiz.
  • çoğu toplum içinde atatürk hakkındaki gerçek düşüncelerini söylemez..

saman altından fikir yürütür çoluk çocuğa nakşederler..
  • atatürk ile ilgili hiç birşey okumayıp sağdan soldan kulaktan birşeyler duyarak hareket eden, savaşların taktik ve strateji ile değil de full iman gücü ile kazanıldığını sanan, beyni olmayıp fikri olan kişiler.
  • vatan haini olmalarıdır.

bu lafı kuru kuruya söylemiyorum. zira önüne gelen, önüne gelene vatan haini demeye başladı şu dönemde. eğer bir insan atatürk'e en azından saygı göstermiyorsa bilin ki vatanını milletini sevmiyordur.

ben müslümanım ama türk değilim diye aslını inkar edenler sevmiyor,
    ben pkk'yı kürt hareketi olarak görüyorum diyenler sevmiyor,
    ben şeriat istiyorum(ışid tipinde devlet-gerçek şeriatı gösteremez sorsan) diyenler sevmiyor,
    atandan bi haber apolitik gençler sevmiyor,
    çıkarcı iş adamları ve siyasiler sevmiyor,
    ben milliyetçiyim atatürk komunistti diyen embesil tayfası sevmiyor, bunlara değinmeye bile gerek yok bir tane kitap okumadan milliyetçi olur bu tipler.
    komunist bir büyümeye gitmedi milliyetçiydi diye solcular sevmiyor.
    hitler komunistti diyor, stalin faşistti diyor.

atatürk'ü sevmeden vatanımı seviyorum diyen adam net geri zekalıdır. atatürk vatan değil ama vatanın kurtuluş reçetesidir. fikirlerinden koptukça bataklığa sürükleniyoruz.

ha atatürk'ü sevenler ne bok yiyor derseniz "aziz sancar" dışında bir bok yapanını görmedim uzun süredir. düşünsene her atatürk'ü sevenin aziz sancar gibi olduğunu? o ayrı bir konu.
  • -ağızlarından büyük resim, emperyalizm, dış mihrak laflarını düşürmeyip, siyonizm ve emperyalizmin sevgilisi olan siyasal islam'ın mahsülleri olmaları,

-bu boktan ideolojiyle milyonlarca gencin zihnini zehirlemeleri için dolarlarla fonlanan bir takım vatan haini kahpelere "üstad" demeleri,

-bir numaralı vatan haini olmaları,

-orospu çocuğu olmaları.