şükela:  tümü | bugün
 • osmanlıcılık toplum geneline neden dayatılıyor sorusunun cevabı için : (bkz: #70260848)

  ebulfez elçibey ne söylemiş biz ona bakarız;

  (bkz: men atatürk'ün esgeriyem)*

  (bkz: ey böyük türk'ün böyük komutanı)

  edit: ilkokul 2.sınıflara harun yahya propagandası
 • ya su her cult of personality jargonunu duyan ataturk'e saldirmasa harbi disimi kircam, sanki burdan bi zaytung cikar.

  neyse biz konumuza donelim, olay turk insaninin ataturk'u her bokta lider belirtmesi degil, olay turk insaninin otoriter figure domalma aski. bu ataturk de olur, rte de olur. yalniz soyle bir problem var, turk insaninin otoriteye domalma aski ataturk'u veya yaptiklarini kucuk dusurmez.

  ataturk, yikilmakta olan bir ulkeyi once savas yoluyla, daha sonra da ekonomik anlamda kurtardi ve o zamanlar asla kimsenin tahmin edemeyecegi noktalara getirdi. bu siz acinizdan olseniz de, degismeyecek.

  cult of personality yapmayalim diyen ama tayyo'ya asrin lideri diyen ak kardesimiz ne oluyor bu denklemde peki?

  bence de kurtulalim zaten kisileri figur yapmaktan (mesela yarin tayyo'yu yaptigi yolsuzluklarla, feto uyesi olmakla yargilayip cumhurbaskanligindan indirelim, ne dersiniz?), ama bir kisiyi ogrendigi her yeni jargonu tek bir kisiye saldirmak icin kullanan andavallara karsi savunmak, bir kisiyi figur yapmak degildir. once aradaki farki ogrenin.

  edit: cevap veren trollmus bu. al kardesim, economist 2012 de ne yazmis ataturk'un kultu hakkinda, son cumle:

  http://www.economist.com/node/21548284

  "even if the founder's cult has less potency now, “the figure of ataturk will continue to symbolise modern turkey, rather like marianne in france."

  ataturk'u kult olarak goren insanlar ulkelerini moderniyete tasidigi icin boyle bir sey yapiyor olmasin? ataturk ilelebet turkiye'nin modernlesmesinin bir sembolu, bir figuru olacaktir. bunu dogrulayan yabanci kaynaklar da varken, ben senin yazdigina gore modern olmak icin modernizmin simgesini cope me atmaliyim yani? hadi canim hadi surdan arabistan'a.

  ayrica ataturk'un kultune neden islamcilar tarafindan laf edildigi de yaziyor burada.

  "hard-core ıslamists despise ataturk for abolishing the caliphate in 1924 and expunging piety from the public space. they feed rumours that he was a womaniser, a drunk, even a crypto-jew. yet none of this reduces the esteem in which he is held by most turks—especially women, whom he enfranchised. "
 • recep sen misin ?
 • (bkz: figür sensin balon da götüne girsin)
  artık ciddiye alıp cevap da yazmamak lazım dingiller familyasına.
 • öğütleri bugün bile her şeyden önemli yer tutan, söylediklerinin öneminin her gün daha da arttığı, dönüp bakınca ne kadar çok şey borçlu olduğumuzu fark ettiğimiz bir adam eğer balonsa siz nesiniz bedevi artıkları?
 • yetiş ya (bkz: b1916)
 • aynı ''ben türk askerleri ölünce de üzülüyorum ama doğuda sivil halk öldürülüyor .s.s'' diyen pkk destekçisi gibi alenen bir şeyi söylemeyerek, başka bahanelerin altına sığınıp sanki atatürk'e saygı ve sevgi duyuyormuş ama biz abartıyormuşuz rolü yapan bir tek hücreli ile karşı karşıyayız maalesef.

  bırakın bu role playleri, sevmiyorsan sevmiyorum de hiçlikten hallice varlığın ile atatürk'e ve mirasına abartılmış diyemezsin zira yaşadığımız ortadoğu bok çukurunda hala laik ve medeni bir şekilde yaşamanın sebebi bizzat o küçümsediğin liderdir.

  (bkz: şimdi siktirip gidebilirsin, mr. yıkık)
 • öyle figür migür yemezler, derdini mahkemede anlatırsın...

  https://www.ihbarweb.org.tr/ihbar.php?subject=8

  https://www.egm.gov.tr/sayfalar/ihbar.aspx

  (bkz: #71298083)
 • furkan bölükbaşı' nın başka bir hesapla açtığı konu. huylu huyundan vazgeçmiyor. atatürk ne kadar acıtmışsa bu fetö şüphelisini, başka başka hesaplardan saldırmaya devam ediyor atatürk' e.
 • insanların atatürk'ün figürüne yada şahsına aşık olduğunu sanacak kadar sığ bilince sahip adamların şöyle balon malon konuşması yok mu, insanı deli ediyor.

  bak sevgili davar kardeşim. atatürk kelimesini konuşurken birden fazla telaffuz eden insanlar rahmetlinin fikirlerine, ülkeyi bu duruma getiren hizmet ve kararlarına, ülkeyi ayakta tutan dinamiklerine olan bağlılığı sebebi ile konuşuyor.

  yıkılan ve paylaşılan bir ülkeyi kurtarmak için aldığı kararları şirketinde bir sorun olsa "hard times hard measures" diye övecek adamlar neymiş abartmış diye burada başlık açıyor.

  balon dediğin içi hava dolu, ince ve kolay zarar görebilen bir malzemedir.

  insanlardaki atatürk fikrini patlamayı denedikçe cevabınızı alıyorsunuz ama bitmiyorsunuz.

  şu cümleyi kuran adama saldırmayın artık.

  "benim naçiz vücudum, bir gün elbet toprak olacaktır. fakat türkiye cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır."