şükela:  tümü | bugün
  • başlığın olması gereken hâli: yıllar sonra atatürk gibi, erdoğan da üniversitelerde konuşulacak.

‘neler oluyor hayatta’ isimli magazin programına katılan süleyman soylu '' yıllar sonra erdoğan'a da tıpkı 'mete han' gibi, 'osmanlı padişahları' gibi, 'atatürk' gibi bakılacak ve akademik çevrelerde yapmış olduğu (devrimler) yazılacak, çizilecek, konuşulacaktır dedi!’’ yavaşşş... muhteşem yüzyıl dizisinde geçen şu efsane repliği yazmasam olmazdı. '' sen kendini kimlerle kıyaslıyorsun ibrahim ''

daha neler duyacak ve göreceğiz bilemedim ama en son limit bu sanırım. hakan ural'ın emeklerinin de boşa gitmediği gözümden kaçmadı. magazin programına getirebilecek en üst seviye magazinsel kişilik içişleri bakanı olurdu zaten. zannedersem istifa olayından sonra 'a' haber mesafe koymuş kendilerine.

link olayın konuşulduğu yer 01,30 dk.
  • cok buyuk isler basardi, aziz turk milletine cok buyuk ders verdi, tabi ki de konusulacak.

sutten agzimiz yandi artik sittin sene unutmayiz bunu.
  • konuşulmaz demiyor kimse zaten...
    olm ne iş ya, hayatını atatürk'ü yok etmeye ada ama seni övmek isteyen bile söze "atatürk gibi...." diye başlasın, uzun adam kesin lanetlendim diye düşünüyordur.
  • doğru bir söz. nasıl anilacagina dair detaylı bir bilgi vermek istemiyorum çünkü klostrofobim var.
  • evet konuşma konuşuruz tabi. hitler’i de konuşuyoruz. herkes konuşmanın içeriğini tahmin edebiliyor.
  • içişleri bakanı’nın magazin programına yaptığı açıklama.
    bundan sonrasını okumaya gerek yok.
  • bu adam yıllar önce ''hırsız tayyip'' diyordu. şimdi tapınıyor. beş yıl sonra yine aleyhine konuşmayacağının da garantisi yok.

izleyelim de eğlenelim biraz. dünya bu kadar hızlı dönmüyor.

bu dünya kimseye kalmamış, hele bir düşün, niye sana kalsın süleyman?
  • benim aklıma takılan; iç işleri bakanı'nın magazin programında ne işi var?
  • doğrudur.
    esas önüne hangi sıfat tamlamaları eklenerek konuşulacağı önemlidir.
  • illa konusulur hatta suleyman da konusulur.

- adam once sovuyormus sonra birden seviyormus.
    - deme ya. buyuk adamlarmis cidden.