şükela:  tümü | bugün soru sor
 • başlık aslında atatürk havaalanının dünyanın en büyük uçak fabrikasına ve dünyanın en büyük havacılık eğitim merkezine çevrilmesi olacaktı ama boyu kurtarmadı.

  bilindiği üzere 3. havaalanına taşınacak olan atatürk havaalanı yerine millet bahçesi yapılması planlanıyor.
  millet bahçesi istanbul için güzel ve nefes alınacak bir yer olması açısından güzel bir proje ancak,
  hazır pisti falan da varken, bu alana ilave bina yapılmadan, yeşili kırpılmadan boeing-airbus alternatifi olabilecek şekilde dünyanın en büyük yolcu uçağı fabrikası ve yine dünyanın en büyük havacılık eğitim merkezi kurulsa fena olmaz mı sözlük ?
  kolay bir şey değil tabiki koskaca uçakları üretmek ama az çok bi altyapımız var bu konuda.
  havayolu şirketleri boeinglere airbuslara dünyanın parasını verip sıraya giriyorlar piyasada bir alternatif olsa, ülkeye büyük bir ihracat kalemi olsa fena olmaz sanki.

  hem bu arazi asıl kuruluş amacı olan havacılık sektörüne geri döndürülmüş olur.
  sözlüğün fikri nedir bu konuda?
 • arkadaş florya orası. ne fabrikası yer mi yok başka? fabrika yapcak olan adama yer çok.
 • siktir git konyada kur , istanbul'u artık rahat bırakın
 • saçma. atatürk havalimanı yaklaşık 120bin hektar. uçağın her şeyi tek bir yerde yapılmıyor. birçok parçayı da kendileri üretmiyorlar. bu firmalara parça üreten firmalar var, örneğin mitsubishi airbus ve boeing'in bazı parçalarını üretiyor. o yüzden uçak fabrikası için bu kadar büyük bir alan gerekmiyor. birincisi şehrin merkezinde ne işi var fabrikanın. ikincisi bu kadar büyük ve kıymetli bir alana uçak fabrikası kurmak saçma. sen uçak üretecek ol fabrika kuracak yer çok.
 • katılmadığım öneri biz orada kekimizi yiyip yuvarlanacağız daha.
 • ne uçağı aq sen önce yem fabrikası kur, tohum fabrikası kur. bunlar hep ithal. hiçbir şey yapılamıyorsa tarla olsun en azından mahsul verir( millet bahçesi falan hikaye, konyadakini gördük)

  bütün kuşları siktik bir leylekler kaldı!