şükela:  tümü | bugün
 • istanbul ataturk havalimanında dis hatlar seferlerinin yapildigi terminal.. (bkz: adi ustunde)

  kisa sure once tav tarafindan daha modern bir yenisi yapilmi$tir.. yeni eklencek bolum de bitirilince kapasitesi %30 artacaktir..
 • projesi bir mimari tasarim yarismasi duzenlenerek elde edilmis, ancak yarışmanın mimarlar odası mevzuatına aykırı olduğu gerekçesi ile oda tarafından katılım yasaklanmıştır. buna rağmen katılan ve sonrasında mesleki ceza alan mimarlardan, ebru kantaşı'nın projesi (ki belçika mıdır bir benelüx ülkesinde çalıştığı büroda yapılan projeyi arakladığı söylenir) birinci olarak uygulanmıştır. çağdas bir yapıdır. duty free alanindaki beyoglu simulasyonu baska yerde ve baska kosullar altinda mide bulandirici olsa da bu yapida hic fena * durmamistir.
 • gelis bolumu daha ic acici olan bina. gidisteki yuksek tavan ve soguk beyaz isigin yerini geliste alcak tavan ve sarı bir isik alir. gelis hep kavusmalari anlatirken insana. gidis ayriliklari gecilemeyecek sinirlari hatirlatir. kirmizi bir seridin ardinda gidene bakarsiniz pasaport bankosunu gecer ve gozden kaybolur giden siz sadece bakarsiniz kirmizi cizgiyi gecemezsiniz. o soguk isigin altinda kendinizi daha yalniz hissedersiniz.
  bir de gelis katinda asla gelmeyecek olan birisini beklemek veya gidis katindan donmemek uzere gidene bakmak vardir ki daha beter koyar adama.
 • oralarda duvarlara surune surune ağlayarak yurumek vardır bi de..giden gider..
 • rekabetin büyük olduğu yapılar.zira avrupa dan amerika dan gelen insanlar en son geldikleri yerin havaalanını görürler ve indiklerinde direk bizimkiyle karşılaştırma yaparlar.yani biz ne kadar aman türkiye standartlarina gore saheser diktik desekte, aslinda gelenlerin gozunde o kadar onemli degildir.kimse farketmez,gecer gider.*
 • gerek bulgari olsun, gerek vakko olsun (veya beymen şu an unuttum), bir çok unlu markayı barındıran çok güzel bir mimarisi olan yer. ayrıca burger king de var ama normal olanlara göre daha pahalı. en büyük eksiği ise yabancı havalimanlarının olmazsa olmazı hugo boss magazası.
 • mukemmel bir hizmet anlayisina ve de iyi bir ic mimariye sahip dis hatlar terminali.
  ayrica herhangi bir is bankasi kredi kartiniz varsa millenium lounge'da keyif icinde ucaginizin zamaninin gelmesini bekleyebileceginiz mekan. bedava internet baglantisi ve yiyecekler de cabasi.
 • hep geride birilerini biraktigim icin bu gune kadar hic alici gozuyle bakamadigim, gozlerim dolu dolu icinden kosarcasina gectigim bina. ama gorenler soyluyor cok guzelmis,alisveris imkani mukemmelmis,o varmis bu varmis...benim tek bildigim, bir guvenlik kontrolunun ekstra oldugu bir terminaldir,iki gidis terminalidir ne kadar sevimli olmasi beklenilir ki?
 • duty free den ucuzu icki alınabilecek milennium loungeda 1. sınıf keyfi yaşanabilecek en guzel havaalanlarından biri.. su an yaklasık 6 saattir icinde oldugum (bkz: rötar) ve her kosesini ezberlesemde icinde olmaktan zevk aldıgım yer..(bkz: ama nereye kadar)
 • sayılarla dışhatlar terminali

  1- terminal inşaat alani 189.000 m2
  2-katli otopark inşaati 180.000 m2
  3-katli otopark araç kapasitesi 7.076 araç
  4-uçak yolcu köprüsü 18 adet
  5-uçak yolcu köprüsü 12 adet
  6-check-in adasi sayisi 5 adet
  7-check-in banko sayisi 160 adet
  8-giden yolcu pasaport kabini sayisi 32 adet
  9-gelen yolcu pasaport kabini sayisi 32 adet
  10-gelen yolcu bagaj konveyörü 8 adet
  11-asansör sayisi 45 adet
  12-yürüyen merdiven 21 adet
  13-yolcu yürüme bandi 1.194 metre