şükela:  tümü | bugün
 • fatih altaylı'nın son günlerde sık sık tekrarladığı öneri. bu havalimanı terminal binasının müthiş altyapısı ve lokasyonu sebebiyle covid-19 pandemisine özel olarak tahsis edilmiş bir karantina hastanesine dönüştürülmesini öneriyor.

  bence çok haklı.

  şöyle demiş bizim zevzek:

  --- spoiler ---

  bir süre önce bir programda dile getirdim bu mevzuyu.

  “çin 1 haftada 3000 yataklı hastane yaptı, corona için özel hastane. bu mücadelede başarılı olan tüm ülkeler coronalı hastaları ayrı hastanelerde topluyorlar. biz de böyle bir şey yapmalıyız” diye.

  zaten hastane kapasiteleri de hızlı aşılacağı için, böyle bir gereklilik de var.

  coronalı hastalar ile hastanelere başka tedaviler için giden risk grubundaki hastaları da aynı çatı altına sokmak da çok doğru değil.

  tüm bunlardan yola çıkarak
  hatta bir de fikir söyledim.

  “şu anda boş duran eski atatürk havalimanı terminali hızlı bir biçimde elden geçirilip corona hastanesine çevrilebilir mi?” diye.

  orası şart değil de elde hazır kocaman bir bina var. ısıtması hazır, soğuması hazır, otoparkı hazır, giriş çıkışı hazır, alt yapısı hazır diye.

  bakıyorum da ciddiye alan yok.

  yine de çok umutsuz değilim.
  hiç değilse el dezenfektanı yapacağımızı öğrendim dün.

  buna da şükür.

  --- spoiler ---

  işte olay yaratan o yazı
 • mantıklı.
 • ellerinde oraya aktarabilecek personel ekipman varda yapsınlar.ayni zamanda bir çok şehirde şehir hastanesi açıp atıl duruma düşürdükleri zibilyon tane hastane var .oraları da kullanabilirler
 • bir öneridir. fatih altaylı'ya aittir.
 • mümkün değildir en azından şuan hala kargo uçakları buraya iniş yapmaktadır. çünkü istanbul hava limanı kargo bölümü hala yapım aşamasındadır. o sebeple şuan hala yaklaşın ikibin kadar personel aktif görevlidir orada
 • su anda yurt dısında spor salonları, cadırların ve hızlı trenlerın gecici hastaneye çevrildiği göz önünde bulundurulursa olası ihtimaldir.

  https://www.aa.com.tr/…hastaneye-cevriliyor/1778032

  https://tr.euronews.com/…s_news&utm_medium=referral

  https://www.ctvnews.ca/…covid-19-patients-1.4869514

  https://edition.cnn.com/…als-coronavirus/index.html
 • neden?

  hastaneler bomboş niye yapalım bunu?

  tamam ihtiyaç olursa düşünülsün. şimdi ne gerek var? aciller boş, yataklar boş. yeteri kadar şehir hastanesi zaten yeni bitti.

  ne gerek var? bu fatih de rezil olmaktan zevk alıyor arkadaş.
 • hastaneler boş diyor dalyarak yalaka... ulan günde 1500 kişi tespit ediliyor hasta o da yapılan test sayısına göre 10 binleri geçtik gerizekalı... adam hastaneler boş diyor yavşak! gel delirme ya..

  https://twitter.com/…tatus/1243493974158999552?s=20 şu hale bak adamlar almış testleri oyuncak gibi oynuyorlar böyle bir ülkede yaşıyoruz biz... ve bir dallama çıkıyor diyor ki hastaneler zaten boş ne gerek var... !!! acilen yeni hastane alanları yapılmalı yeni yoğun bakım uniteleri solunum cihazları hazırlanmalı daha şimdiden yapılmalı bu.