şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 3.havalimanının yapılmasıyla beraber atatürk havalimanının yıkılacağı açıklandı.
  millet sevinçli ooohh 3.havalimanımız var ,
  aslında atatürk havalimanı yıkılacağı için 2.havalimanı olmuş oluyor . 3. havalimani diye ortada bir şey yok .yani istanbul'da 3 tane havalimanı olmayacak
  en kötüsü de atatürk havalimanı şehrin içinde olmasından dolayı ulaşım açısından büyük kolaylık sağlıyor metro ağıyla örülmüş olduğu için 15 dk'da ulaşım sağlanabiliyor bu havalimanının yıkılması çok saçma
  anlamadığım şey şu eğer yolcu sayısı artması isteniyorsa 3. bir havalimanı yapılabilir ama bir önceki neden yıkılsın
  atatürk havalimanı gibi bir yere devlete havalimanı yap desen şu an istanbul'da ne öyle bir arazi bulabilir ne de onu yapabilecek bir kaynak bulabilir ancak yap işlet devretle yapmaya kalkar.neden biz elimizdeki şahane bir yerdeki havalimanını yıkıyoruz üstünde çocuklar yuvarlanması için mi başka yuvarlanacak yer yok mu?çok mu zenginiz bunca kaynağımızı israf ediyoruz.
  yeni havalimanı istanbul'un kuzeyinde olduğu için şehir merkezine ortalama 60 km uzakta yani en az 1 saat daha kaybımız olacak ulaşım açısından insanlar zorlanacak bunu da düşünmüyorlar mı acaba
  şöyle basit bir mantıkla düşünmek lazım biz yeni bir ev yaptıracak olursak eski yaşadığımız yeri yıkıyor muyuz ?yoksa onu da kullanalım mı diyoruz
  ne yazıkki dostlarım ülkemizdeki insanlar bence akıl tutulması yaşıyor
  not:yeni yapılacak havalimanına karşı değilim kapasite yetmiyorsa yeni havalimanı yapılabilir; fakat önceki havalimanının yıkılmasına karşıyım eğer ihtiyaç varsa 150 milyonluk değil de 50 milyonluk bir havalimanı yapılabilirdi atatürk havalimanını da kullanabilirdik
  ve havalimanları istanbul'un her tarafına homojen yayılmış olurdu
  ülke kaynakları israf olmuş olmazdı.
 • bu yıkım olayı son yıllarda her şey için geçerli. keşke sadece hava limanı için geçerli olsaydı, ama maalesef eskiye dair ne varsa yıkıyorlar, sanki çok zenginiz.
 • atatürk havalimanına yılda 1-2 kere metroyla kolayca ulaşıp kullanacaksınız diye incirli'de ya da ataköyde yılın her günü ve gecesi uçak sesi dinlemek zorunda değiliz.

  salondan geçiyor sanki pezevenkler böyle bir gürültü yok.

  saygılar.

  edit: akp hükümetinin oraya park falan yapacağını da düşünmüyorum. rant için yapılacak rezidansların bahçeleri olur ancak.
 • arazisi satılalı çok oldu da ondan. katar'dan babanızın hayrına gelmiyor o paralar. en geç iki bilemedin üç yıl sonra kuleleri görünce bu dediklerimi hatırlarsınız.

  etilerdeki polis okulunu da unutmayın, bir yıl sonra bakın orada ne ortaya çıkacak.
 • atatürk hava limanı işletilmeye devam etmelidir.
  abd de, avrupa'da her büyük kentte
  3-4 hava alanı var.
  bir bölümü de sen petersburg gibi büyük bir
  sanat tarihi, modern saatlar müzesi olmalıdır.
  ağaçlandırılmalıdır.
  hava sıcak, yeşile ihtiyacımız var.
  atatürk hava limanı sadece hava limanı değil,
  yakın tarihimiz, türk filmlerimizdir.
  binaları da eski falan değil, bayağı yenidir.
  özellikle dış hatlar binası yeni yapıldı.
  sakın avm yapılmasın sakın avm depresyonuna girdik.
 • tek sevindiğim taraf e5 trafiği rahatlayabilir. yap işlet devlet modeli ile milyarlarca lira yatırım yaptı iş adamları yenisi kullanılsın ki adamlar kaymağını yesin.
 • kaç yıldır süregelen bir muhabbet bu. sahiden yıkacaklarsa bilin ki tek sebebi isminin "atatürk" havalimanı olmasıdır.
  gerekirse gezi'deki gibi toplanıp, kesinlikle yıktırmamak lazım. restore edilecekse etsinler tabii ama yıkılmamalı, kullanıma da kapatılmamalı. ne anlamı var o zaman 3. havalimanının?
 • yorumu diger baslikta yaptik. bu basligi acan adam ayni entryi diger basliga da yazmis. once orda yazmis sonra gelip burda baslik acmis. yemin ediyorum o kadar sefilsiniz ki nasil ilgi cekeceginizi sasirdiniz. bu nasil yalnizlik, dislanmislik, sevgisizlik lan. yazik.
 • adı olabilir.
 • 3. havalimanı yolunda insanlara işkence çektirmek, başka açıklaması yok.

  3. havalimanı metrosu yok, havalimanına taksiyle gitmeye kalksan taksici gitmem çünkü boş döneceğim diyor, havaş otobüsleriyle gitsen o da kaç noktada duracak kim bilir ve bu kadar yoğunluğa nasıl yetişecek o da muamma. insanlar yurtdışına çıkmak istediklerine bin pişman olacaklar. ayrıca 1 saat civarı yurtiçi uçuşları için insanlar 3. havalimanını tercih edecekler mi? sanmıyorum çünkü örneğin ankara arabayla 3.5-4 saat civarı süren bir yer(1 veya 2 mola verilirse). ancak havalimanına gidiş ortalama 1.5 saat sürse, gerisini siz hesap edin. herkese işkence olacak.