şükela:  tümü | bugün
  • muasır medeniyetler seviyesine yükselinecek gündür,

putperest kemalistlerin göz yaşlarına boğulacağı zamandır.
  • putların en büyüğü etrafında dönüp duranların beklediği gün..

çok beklersiniz..
  • bireysel özgürlüğümüze gerek kısa gerek uzun vadede negatif veya pozitif herhangi bir etkisi olmayacağı için sıradan bir gündür.

zamanda yolculuktan döndüm : yine siz ve tabularınız .
  • işte biz o gün tükeneceğiz.
  • eger yıkılırsa kımılerının uzulecegı kımılerının de sevınecegı ,benımse yıkılsada yıkılmasada umrumda olmayacagı gun.. ne kemalızm ne sosyalızm vs.vs.vs.once ınsan olacaksın arkadas kavramlara sonrasında sahıp cıkmak lazım . bı ılerı adım atabılırım buyuk ve genıs dusunceksın var olan fıkırlere ,kalıplara,kurallara katılmak yerıne kendı dusuncelerını benımsedıgınde heykeller yıkılmıs dıkılmıs umrunda olmaz benım oldugu gıbı . rahat olalım bıraz.
  • kemalist putperestleri heyecanlandıran gün!
  • canınız sıkılacak ama söyleyeyim, gelmeyecek olan gündür...

ama yine de, rüya görmeye devam edin, heyecanlı oluyor izlemesi.
  • marmara depremi'nden sonra, televizyona çıkan onlarca profesörden birine, "beklenen büyük istanbul depremi sırasında, boğaziçi köprüsü yıkılabilir mi?" diye sorulmuştu. profesör, "yıkılsa da siz bunu göremezsiniz. o yıkılana kadar, bulunduğunuz yer çoktan başınıza yıkılmış olur" demişti.

nereden aklıma geldiyse.
  • herhangi bir deprem esnasında olabilir
    ve yahut eski bir okulun yerine iş merkezi yapılırken
    ya da bir meydandan yol geçirilirken.
    tarihi yapboz tahtası zanneden, hayatında diyalektik materyalizm nedir öğrenmemiş, sınıfların tarihinden bi haber, inandığı değerleri dahi ezberden öteye kurcalamamış zihinlerin heykel yıkma ve heykel dikme hayalleriyle yaşaması kaçınılmaz elbette.

ancak siz üzülmeden ben size özet geçeyim, yapılı olan her eser, kurulu olan her sistem, hakim olan her inanç gibi (sizinkiler de dahil) o heykeller de ebedi değil. önemli olan sizin bu tarihsel süreç içerisinde bıraktığınız iz, yaşadığınız topraklara kattığınızdır. heykel yıkma sevdasında olanların ve ardıllarının son on yıldaki icraatları baktıkça enver paşa'nın hırsına bulanmış bir ikinci abdülhamit masalı dinliyormuşum gibi hissediyorum. umalım ki sizin için o çok muvaffak zafer günü tepenizde drone'lar cirit atarken gelmesin.