şükela:  tümü | bugün
 • bu yaz yapmayı düşündüğüm etkinlik.
  arabanın camında değil, plaka çerçevesinde atatürk imzası var.
  acaba tepki çeker mi diye merak ediyorum yoksa kimse anlamaz mı?

  edit: faydalanmak isteyenler için linkleri bırakıyorum.

  https://yolcu360.com/…arabayla-gitmek-nasil-oluyor/

  https://www.turizmgunlugu.com/…rken-bunlara-dikkat/

  https://www.neredekal.com/…nanistana-nasil-gidilir/
 • fenerbahçe forması ile trabzon'da gezmekten farkı olmaz.
  https://youtu.be/9bu_n0xr96y
 • altın şafakçı kimseye rastlamadıkça hiç bir şey olmaz. onların da atatürk imzasına uyanacaklarını sanmıyorum.
 • heriflere kazandırılan paralar akıllarına gelince pek de iplemeyecekleri durumdur. o yüzden huzur içinde gidiniz sevgili yunanistanınıza.

  not: birader yerli tok turizmcinin kazıklarına birşey diyemem. benim takıldıgım nokta o kadar alternatif varken neden inadına yunanistan? bunun izahı yok hiç. benim o tip hassasiyetlerim yok deyip geçersin. kıvırmayın bari amk. aklı başında bir vatanseverin yunanistana para kazandırmasını izah edemezsiniz hiçbir şekilde.
 • tanım: daha önce eşimle yaptığım etkinlik.

  umurlarında olmadı.
 • onlar bizim çinli diye koreli döven milliyetçi kesim gibi olmadıkları için hiç sorun olmayan durum.
  adamlar aşmış artık her şeyi, hatta tam tersi gayet sıcak ve samimi karşılanıyorsunuz türk olduğunuz için. sizinle sohbet etmeyi de seviyorlar.
 • hic bir sey olmaz.
  bu sene rodos'ta tatil yaparken sevgilim sahilde kendisine hediye ettigim ataturk* kitabini okuyordu, kimse de bir sey demedi.
 • takmazlar; hiç sanmam.

  olay 1: kavala'da bir ailenin evinde kaldık. bir gün evin önündeki terasın onlarca kadın çantasıyla dolu olduğunu gördük. ev sahibi abla sık sık istanbul'a gidip ucuza çanta yüklenip geliyor, kavala'da satıyormuş. ülkemizi gelir kapısı yapmış resmen.

  olay 2: samos'ta otel sorumlusuyla konuşuyoruz. bu abla da türkiye'ye gezmeye gelmek istiyormuş. nereyi gezeyim diye soruyor. "istanbul'u görmek gerek öncelikle. ama siz ona konstantinopolis diyorsunuz." "yok; ben de istanbul diyeceğim."

  olay 3: chorefto'da başka bir abla. arabayı görünce bizi selamlamaya çıktı; "nerelisiniz?" muhabbeti başlattı türkçe. kendisi büyükada doğumluymuş; yunanistan'a göç etmiş. ama her yıl bir kere gelirmiş; arkadaşları varmış istanbul'da. burada da gyros dükkanı işletiyormuş.

  şimdi bu insanların veya onların çocuklarının sırf bir türkiye simgesi taşıyorsunuz diye takıntılı bir şiddet eğilimi içinde olacağını hiç sanmıyorum. epey farklı bölgesini gezdim; genelde rahat insanlar, öfke problemi yaşadıklarını hiç görmedim. ama üç beş faşo vardır illaki; denk gelir mi bilemem.
 • arabanın ön camına da kadir mısıroğlu'nun yunan mezalimi kitabını koy..
  beyin spazmı geçirsinler.
 • umurlarında olmaz. ay-yıldız armalı formalarla maç izlemeye gitmiştik seneler önce, dönüp bakmadılar bile. atatürk’e saygı duyan bir millet üstelik. gidin gezin.