şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: huzur islamda)
  • şekilcilik tabii, amma velakin tuğra çıkartması koymaktan farkı bu dinci yavşakları sinirlendirip havlatması. o bakımdan faideli bir şey olsa gerek.
  • (bkz: şakirt koş)
  • (bkz: #21514903)
  • dallama söyleme göre "laikçi" *, ülkücü, ulusalcı, milliyetçi, kemalist ya da ne olursa olsun kişi, gerçekten de iticidir. tamam atatürk sevgisidir, iyidir hoştur da; benim düşüncelerimi almamışsanız beni tüm varlığımla gömünüz daha iyi diye özetlenebilecek bir sözü olan adama bu kadar düz ve şekilci yaklaşmak (ki kendime göre az da olsa onu anladığıma inanıyorum) kuru cehaletten öteye gitmiyor bence. zira sen devrimci, yenilikçi, ilerici, medeniyet çıtasını yukarı taşımak, bilgiyi ve bilimi, insanı ve kültürü yüceltmek için çabalamak yerine sadece onun imzasının çıkartmasıyla yırtmaya çalışıyorsan, basit ve şekilci bir adamdan öteye gidemiyorsun. yani ister çıkartma, ister saat, ister dövme vs vs ne olursa olsun farketmiyor. fikirleri göz ardı ederek simgelere takılmak kendi kendini bitirmekle eşdeğer. ki farkında değilsin belki ama atatürk'ün fikir ve devrimlerini bitirip ortadan kaldırmaya çalışanların yegane vurduğu yer de tam olarak bu.
  • orasında burasında nazar boncuğu, arapça dualar vs olan araba ile aynı kategoridedir. hatta bazı ağır milliyetçi dolmuşçu abiler ikisini harmanlarlar, bi yanda türk bayrağı/haritası, bi yanda atatürk fotoğrafı, altında atatürk imzası ya da atam izindeyiz, türkiye türklerindir ayarında bi yazı, bi yanda da bismillah, maşallah vs bi de arapça dualar falan..

inandığın dini ve ya ideolojiyi arabanın orasına, burasına sokmak eşit derecede itici ve gereksizcedir.
  • "hamili araba yakinimdir" manasına geliyor olsa gerektir.