*

şükela:  tümü | bugün
  • twitter'da kendi kriterleri arasında olan bir bilgiyi paylaşmış bir kızdır.
    şöyle demiştir

"atatürk imzasını dövme yaptıran biriyle paylaşacak bir şeyim olamaz."

bence onlarında kendisiyle pek paylaşacak bişeyleri olmayabilir? bence ondan dolayı pek merak etmesin.

işte o tweet

ekran görüntüsü
  • daha da önemlisi bundanbize ne olması?
    bir adet gereksiz söylem.
  • atatürk olmasa attığı twit sebebiyle hapsedilebilecek bir kızın atatürk sayesinde edinmiş olduğu hakları atatürk karşıtlığı olarak kullandığı vasat fikrini twitlemesidir.
  • ya ben şu sözlüğe gereksiz içerik girmeyeyim diye bin kere düşünüp bir kere yazarken, böyle başlıklar görünce çok sinirim bozuluyor. zaten bundan bize ne olmasını geçtim de, başlığın ne dediği anlaşılmıyor resmen.
    tanım: bir twitter kullanıcısı. ve ayrıca formatın geldiği hale isyan ettiren başlık.
  • peki bu bizi ne derecede ilgilendirir ? dikkat çekmek için veya başka bir nedenle boş bir insanın attığı tweet
  • kendi mikroblogunda tercihini belirtti diye “bize ne” lafi yerken sozlukte basliga konu edilen kizdir.
  • istiklal mahkemesi kurulmuş. ellerine fırsat geçse kadını bulup asacaklar.
  • "atatürk imzasını dövmesini sevmeyen kız"

hımm. kızın birinin vücudundaki atatürk imzalı dövmeyi göstererek "dövmemi hiç sevmiyorum" dediği bir video izleyeceğimi düşünerekten "o dövmeyi orana zorla mı dövdürdüler kızım" yazmaya gelmiştim ki yanılmışım.

"atatürk imzasını dövme yaptıran biriyle paylaşacak bir şeyim olamaz." demiş.

buna göre yeni yorumum: paylaştığı kişiyi şu hale getiren biri lütfen "atatürk imzasını dövme yaptıran" biriyle bir şey paylaşmasın. zaten sayımız az.
  • ifade hürriyetine sahip olan kişi. vay sen mustafa kemal'in imzasını nasıl sevmezsin diye barzolar gibi küfür saydırmak sadece ilkellik olacaktır.
  • "herhangi bir şeyi ya da kişiyi sevmeme özgürlüğü"nden haberi olmayanları şaşırtan kız. bak koskoca christiano ronaldo'nun vücudunda da bir tane bile dövme yok, ama bu yüzden hayranları azalıyor mu?
    rahmetli dilber ay ablamız ne güzel söylemişti:
    (bkz: zorunda mıyam)