• az önce haberlerde izledim. yunan mısın be orospu çocuğu diyesim geldi. izmir yemez bu hareketleri. adama o mikrofonu yedirtirler.
  • baş örtüsü de siyasi sokmasana okula müdür efendi yerse.
  • izmir marşından rahatsız olana izmir'in dağları hediyemizdir.

adı bile atatürk olan, 100 yılı aşkın tarihe sahip bir okulun politik gerekçelerle atanmış müdürünün izmir marşından duyduğu nefrete türk genci layığıyla cevap vermiş ve müdür okul binasına kaçmış. ne diyordu izmir marşı;

"bozulmuş düşmanlar yel gibi kaçar!"
  • bu adam bir zamanlar izmir anadolu lisesinin müdürdüydü. ne mutlu izmir anadolu lisesi öğrencilerine böyle bir utancın sahibi olmaktan kurtulmuşlar.

darısı atatürklülerin başına.

edit: allahtan başka şey isteseydim olacakmış.
  • .
  • yalakalık yapayım derken gerizekalılıkta çığır açmış bir idarecinin icraatı.

ulan izmir'in akapelileri bile isyan eder bu duruma, sünnet düğünleri bile izmir marşı ile kapanıyor bu şehirde. övgü beklerken milli eğitim müdürü tarafından muhtemelen ağzına sıçılacaktır.

izmir'de, izmir atatürk lisesi'nde izmir marşını yasaklamak... resmen cami duvarına işemiş. yakında anadolunun ücra bir yerine abüzittin hoca lisesine müdür yardımcısı olarak atanır.

tabi bu arada halkın arasına pek karışmaması lazım tükürük manyağı olabilir. izmir'de olduğunu unutmuş zaar*
  • iki hafta önce pilav gününde okulda sağlam kalan son müdür yardımcısıyla görüştüğümde durumun çok kötü olduğunu, bütün kadrolara vasıfsız kendi adamlarını yerleştirdiklerini ve tüm atatürkçü hocaları göndermeye çalıştıklarını duymuştum da bu kadarını beklemiyordum. birinin bu kendini bilmeze kendinin geçici olduğunu, 130 yıllık lisenin gelenekleri ve gerçek mezunları olduğunu hatırlatması lazım

not: bundan önceki yine akpli müdür otoparkta yolsuzluktan görevden alındı ve yüz binliradan fazla para devlete geri ödemek zorunda kaldı. bu tabi buz dagının görünen kısmı
  • ellerine geçen ilk fırsatta “izmir imam hatip lisesi” ne dönüştüreceklerdir.

böyle naif sloganlarla bu despotizmin kralı olan, nazizm in türkiye de ki adresi “siyasal islam” la baş edemezsiniz.
  • atatürk lisesi müdürü olup da atatürk’ten nefret etmek, orospu olup da yarraktan nefret etmeye benzer.

ikisi de, işini para için yapar.
  • izmir’in tam merkezinde konak’ta montrö ve lozan meydanları arasında yer alan atatürk lisesinde yapılmaya çalışılan garip haraket.

500 tam puanla o okula giren öğrenciler adamın bir tarafına sokar o mikrofonu. zaten slogan öyle olmaz böyle olur diyerek mustafa kemal’in askerleriyiz diye bağırmaya başlamışlar bile. kızlı erkekli aslanlarım benim.

12 yıllık öğretmenim. okulu iyi veya kötü yapan temel faktör öğrencilerdir. o okulu ister proje yapın ister öğretmen kadrosunu kapıya koyup yerlerine akrabalarınızı doldurun orada o öğrenciler olduktan sonra orası her daim atatürk lisesidir.
hesabın var mı? giriş yap