şükela:  tümü | bugün
  • babam emekli olduktan sonra, kendini yürüyüşe dağa taşa ormana verdi. dağ taş dediysem de evden çok uzak bir yer değil. hemen atlı spor kulubünün yanında, devlet mezarlığının orda, arkasında cumhurbaşkanlığı sarayanın kurulduğu (ilk zamanlar yoktu tabi bu yapı) ağaçlandırma alanı. gidiyor yürüyor enerjisini atıyordu.

sonra orda sahipsiz patileri fark etti, derken başka yürüyüş yapan insanlar bu hayvanlara yemek vermeye gelmeye başladılar. babam da dahil tabi. yazın susuz kalmasınlar, kışın aç kalmasınlar diye her gün özenle gidiyor. hiç atlamıyor. beni beklerler diyor, ki bu patilerin hepsi bekliyor. babamı gördüklerinde deli gibi seviniyorlar. sadece babam değil, tüm bu patilere kol kanat geren insanları görünce inanılmaz mutlu oluyorlar.

geçenlerde iki gönüllü firma bu patiler için kulube yapımına uygun malzeme sağladırlar. şimdi bir kısmının kulubesi var en azından. yetişkinler yemeklerini yiyip kulubelerde daha kolay geçirebilecekler bu kışı.

yemek demişken, www.ormanamama.com ve www.patifood.com 'de "atatürk orman çiftliği çocukları" kumbaraları var. kendileri gelemese de bu canların karınlarının tok olduğunu bilmek isteyen melekler mama yolluyorlar. tüm canlarla birlikte çok minnetarız onlara.

hepsi iyiki varlar. çünkü çok fazla pati var ve bulundukları yerde bulabilecekleri hiç bir besin yok, karıştıracak çöpleri dahi yok öyle diyeyim.

ancak ortamda sadece yetişkin patiler yok. bu dönemde pek çok yavrulamış anne tespit ettiler alanda. pek çok yeni doğmuş yavru pati var. insanlar onlar için yaş mama gönderiyor. (bir yavrunun yaş mama heyecanını görmeniz lazım.) annesi olanlar bir nebze şanslı annelerine sarılarak ısınabiliyorlar.

ama bir de annesi olmayan yeni doğmuş yavrular var. onların ise en azından kışın bu soğuklarından korunacak yuvalara ihtiyaçları var. görseniz o kadar tatlı ve masumlar ki...

buraya ekşi'nin bu çocuklara yuva bulması, en azından kışı atlatmalarına yardım etmeleri için yazıyorum. yuva olamasınız da en azından paylaşalım. daha çok insan görsün. belki de ailesine katmak isteyen pek çok insan da bu yavruları arıyor olmaz mı?
    yuva arayan
    yeni bebekler
  • oncelikli olarak ankara'da yasayip kedi sahiplenmek isteyenlerin ilgi gostermesi gereken cocuklardir. umarim tez zamanda yuva bulurlar.

duzeltme: cocuklar kedi degil kopekmis. eheh
  • destek verilmesi gereken sevgi dolu bir girişimdir.
  • yardımcı olabilecek yazarlar çıkarsa çok mutlu olurum. başlığı yukarda tutmak gerek.
  • şeker mi şeker bir takım dört ayaklı çocuklar ile onların temel ihtiyaçlarını kendine dert edinmiş bir takım güzel insanların girişimidir.
    helal olsun ne güzel iş yapmışlar, karda kışta yavrular ve hep yavru kalan büyükler mama bulabilsin diye hadi hop bir ki üç! ormanamama patifood
  • neverland'a sürülmüş köpekler... ne hayatlarını yaşabiliyorlar ne de besin kaynağı bulabiliyorlar. kim onları oraya sürdüyse beslemek görevidir. ancak beslendikçe çoğalacaklar ve çoğaldıkça daha çok besine ihtiyaç duyacaklar. daha kalıcı çözümler bulunması gerekiyor gibime geliyor.
  • neyse ki iyi niyetli bir girişimmiş. rahatladım. benden de destek.
  • destekliyoruz.
  • desteklediğim oluşum. ismiyle koparttı bu arada. kafamı attıran kemalistlere fütursuzca kullanmayı düşünüyorum.
  • her ne kadar elimden bir sey gelmese de yuva bulabilmeleri ya da kışı atlatabilmeleri için tüm iyi niyetlerim onlarla. up