*

şükela:  tümü | bugün
 • birçok ilde ilçede olmakla beraber, adana'daki gerçekten büyük, bakımlı ve güzel bir park. bayramlarda çelenkler park içindeki anıtın önüne konur. eskiden imajı kötüydü. şimdilerde değil.

  (bkz: ataturk parkinin karsisindaki kolsuz bacaksiz adam)
 • antalya'nın, her daim çok güzel ancak bir dönem oldukça güven(lik)siz olan, müthiş manzaralı güzide bir parkıdır. olaylı` : ağaç katliamı` bir yeniden düzenleme çalışmasının ardından hem parkın çehresi değişmiş, hem de şehre çok sağlam mekanlar kazandırılmıştır` : bana göre`.
 • şehrin göbeğinde, o vakitler tepebağ'dan istasyon'a doğru genişleyen adana'nın ciğeri niyetine tam ortasına kondurulmuş, etrafı caddeler, bulvarlar, apartmanlarla çevrili, görece büyük, oldukça güzel ve bakımlı yer, bir nev-i central park.
  atatürk caddesi, ziyapaşa bulvarı, cumhuriyet caddesi ve ramazanoğlu caddesi arasında konumlanan, göz kararı 250'ye 350 mt'lik dikdörtgen şeklindeki bu güzel yer, heybetli ağaçları çeşit çeşit heykelleri ve havuzlarıyla hoş bir görüntü oluşturur.

  çocukluğunun çoğunluğunu reşatbey mahallesi'nde geçirmiş biri olarak hemen hergün uğramışlığım, kuşları yemlemişliğim var. bu aralar çizmeye çalıştığım ''nostaljiyle adana rotası''nda (çeşit çeşit sebepler ile) epey yer tutacağını öngörüyorum. birçok insan için de benzer önemi taşıdığına eminim; ''ilk çocukluk anıları, ilk öpüşme, ilk cinsel taciz'' gibi çeşitlemelerde önde gelecektir.
 • adana'da atatürk caddesi ile ziyapaşa bulvarı'nı birbirine bağlayan, içerisinde sanat galerisi*, yapay şelale, break dans alanı, koşu parkurları, bodur meyve ağaçları, uzun çamlar ve şahane çiçekler vs vs bulunan muhteşem bir park. şehrin tam anlamıyla akciğerlerinden biri. diğeri için (bkz: merkez park)..
 • 90ların başında baya olaylı bir geçmişi olan, adana'da, merkezdeki parktı. kentsel dönüşüm projeleri ve diğer yenilemeler ile gayet modern park sıfatını kazanmıştır.
  http://www.mekan360.com/…ataturkparki-anasayfa.html
 • bir ilin olmazsa olmazıdır. hele ufak illerdeki şehrin merkezi konumundadır (adana'daki de öyle sayılır gerçi). bankta emekliler oturur, hemen yanında çay bahçesi vardır.. böyle böyle bir sürü klişesi vardır.
 • antalya konyaaltı sahilinde olanı arkadaşlarla pazar kahvaltıları için süperdir. bir de falezlerin dibinde yüzme imkanı verenleri vardır (örnek nar beach cafe). bunlar deli brunch sonrası deniz keyfi yapılabilen mekanlar olup, severiz.