şükela:  tümü | bugün
  • çalışma ofisimde atatürk posteri baş ucumdadır. işim gereği her türlü insanla irtibat halinde olduğum için bu durumu çok iyi gözlemledim. netice olarak; öcü görmüş gibi bakıyorlar. atatürk neden bu kadar rahatsız ediyor bunları hala anlamış değilim.

dinsel manada olmamakla beraber senin varlığına katkı sağlamış en önde gelen insan. varlığının yegane sebebi.

yani; "tanrın o senin"

edit: "tanrın o senin" sözüme karşı çıkanlar olmuş.

cevaben; dinsel manada olmadığını belirtmeme rağmen halen o sözüm üzerine gidenlere şunu söylemek istiyorum. bu ülkede atatürk'e kadar o kadar çok "tanrılaştırılan" insanlar var ki! benim atatürk için bunu söylemem az bile. dizlerinin dibinde uzananlar mı dersin, el öpüp secde edenler mi dersin, harem kuranlar mı dersin, politik yüzlere şu an bile tapanlar mı dersin saymakla bitmez.

bu ülkenin kurucusu, lideri, aydınlık bir ülkenin temellerini oluşturan, devrimleriyle, laiklikle orta doğudaki ümmetçi milletlerden ayrıştırmaya çalışmış bu büyük adam'a "o senin tanrın" demek yadırganmamalı.

aktroll'müşüm. öyle mi? ben yıllarımı verdim bunlarla savaşmak için. acı çektim, sineye çektim. halk anlar dedim. anlamadılar. ama anlamaya başladılar, bu güzel bir şey.

son söz; eğer bu topraklarda yaşıyorsan atatürk'ü hazmedeceksin. ister sev, ister sevme. saygı gösterecek, onun yoluna taş olmayacaksın. yineliyorum dediğimi "o senin tanrın" bunu kabul edeceksin.

ayrıca; burası ekşi sözlük. biraz kinaye sanatı öğrenin. kelimelere eşeğin zikine bakar gibi bakmayın.
  • bu ülke varlığını sürdürdüğü sürece bilerek ve isteyerek bu ülkenin altını oyanlar ya da oyanlara destek verenler atatürk gördükleri an aynı şekilde korkmaya devam edeceklerdir
  • atatürk'ü putlaştırıp tapınma objesi haline getiren çakma atatürkçülerden farkı olmayan akp lidir. sen "tanrın o senin" dedikçe atatürk'ü görünce öcü görmüş gibi bakan çomarlar bu ülkeden eksik olmayacak. yani bataklığın kaynağı sensin rozet atatürkçüsü.
  • atatürk'ten öcü gibi korkan herkes korkmakta haklıdır, muhtemelen vatana ihanette bulunmaya yer arıyordur, kimi şeriat isteyerek kimi de amerikan köpekliği yaparak.

ancak atatürkçü kimliğiyle öne çıkan insanlar ülkede çok büyük bir nüfus kaplayan muhafazakar kesimi bu kadar rahatsız edecek saçma sapan söylemlerde bulunduğu sürece onları akp gibi partilerin kollarına itmeye devam ediyorlar.
  • şunu unutmayın ki; ilk, son, tek ve gerçek en büyük liderimiz mustafa kemal atatürk'tür.
  • güzel başlanan bir yazı son cümleyle nasıl berbat edilirin en güzel örneğini barındıran başlık.

her şey iyi hoş da “tanrın o senin” ?!?!? bu nedir ya hu? şu durumda benim için ak kara fark etmeksizin bir troll oluyor başlık sahibi ve kendisini üç “engelle” ile uğurluyoruz.
  • tanrın hayırlı olsun kardeş.
    sende bu kafa olduktan sonra çok başka şeylere taparsın. atatürk bir tanrı değil asla olmamıştır kendisi yaşamında asla bunu tasvip etmemiştir. o bu halkın sadece bir önderidir. lideridir. ancak türk insanının tanrısı değildir. atasıdır.
  • atatürk için, "tanrın o senin" diyorsan, hele hele seçime bu kadar az zaman kalmış bir dönemde ediyorsan bu sözü %99 algı kasmaya çalışan bir aktrollsün. bizler o numaraları yemeyiz, başka kapıya!
  • adam açıkça belirtmesine rağmen hâlâ "tanrı yerine koyuyorsun" diyen var.
    açıklama yapmak bile beyinde gram etki yapmıyor bunlarda.
    nato mermer nato kafa.

boşa laf konuşuyoruz ama bi de ben söyleyeyim bari;
    atatürk'ü tanrı falan zannedecek kadar aptal değiliz ama o'nu sizin gibi beyinsizlere yem edecek kadar da hain değiliz.
    bu kadarını bilseniz yeter size.