şükela:  tümü | bugün
  • ister milyonlarca euroyu evinizdeki kasalara zor sığdırıyor olun ister gecekonduda aç yatın türkiyenin, bu vatanın tek gerçeğidir atatürk sevgisi. her yürek atatürk sevgisiyle atar, sen kalk ben yatar.

ayrıca insan sevgisiyle yanyana inceleniyormuş. (bkz: atatürk ve insan sevgisi)
  • celal bayar tarafından türkiye iş bankası’na yaptırılan filmdir.
  • çocuklara zevkli oyunlarla aşılayabileceğimiz şey.

"bu atatürk. (sağ elin baş parmağı gösterilir)
    bunlarda silah arkadaşları (sağ elin diğer parmakları gösterilir)
    düşmanlara karşıı (sol elin parmakları gösterilir)
    birlikte savaşmışlar (iki elin parmakları birbirine değdirilerek hareket ettirilir)
    ülkemizi yurdumuzu (ellerle etraf gösterilir)
    düşmandan kurtarmışlar (sağ elle sol ele vurulur..sol el arkaya saklanılır..)"

http://www.okuloncesiforum.com/…tat�rkiki-kedi.html
  • (bkz: manipülasyon)
  • bu devirde hala özellikle çocuklara atasını herseven tarafından aşılanan iyiki de olan ,hep de olacak olan..buna inancım sonsuz benim. küçük yeğenimden bir örnek:

-kızım doydun mu?
    -doydum öğretmenim ama biraz daha yiyeceğim.atatürk kalbimizde ya..o da doysun..açtır o da !!!
  • bazı geri kafalılar ne onu kötülemek, zihinlerde kötü göstermek için ne yaparlarsa yapsınlar değişmeyecek olan sevgidir.

işte güzel bir örnek: *
  • bazen fazla abartılan sevgidir.
  • sonuçta diğer sevgi türlerinden bir farkı yoktur. seven kişinin sorunudur, bu sevgiyi anlayışla karşılamayanları ilgilendirmez. nasıl ki; annemi, babamı, karımı, sevgilimi, evladımı, nişanlımı, dostumu, arkadaşımı sevmem sadece beni ilgilendiriyorsa, atatürk sevgiside sadece beni ilgilendirir. özellikle 10 kasımlarda bu sevginin, çok dillendirilmesinin tek bir açıklaması vardır, şov yapmak, bu sevgiden prim kazanmak. gerçek sevgisi olan zaten sevgisini içinde yaşar. bunu anlamayanların karalaması ne kadar saçma ise, bunu şov amaçlı kullananlarda gözümde aynı değerdedir. bir defa olsun anıtkabir'e gitmişliğim yoktur, ama bu az seviyorum, ya da sevmiyorum anlamı taşımaz. insanların kimi sevip, sevmeyecekleri, sadece kendilerini ilgilendirir.
  • yediden yetmişe fark etmez, onu tanıyan, fikirlerini ideallerini bilen öğrenen kişi içinde hisseder ve minnet duyar.

en güzel anlatanlardan biri de şu yaşlı amcadır onun taşşağını gezdireyim ben.

--- spoiler ---

alov. noldu. atatürk'ü tanımayan adam, anasının amına goyayım onun ben. ben goyayım anasının amına goyayım.alla alla...
    gorum.

--- spoiler ---