şükela:  tümü | bugün
 • fidel castro'nun sözüdür.

  ki kendisi;

  "mustafa kemal atatürk bizim gençliğimizde bir idoldü, biz devrimciliği ondan öğrendik"

  de demiştir.
 • doğru söylemiştir.
 • yıllarca tanrı türk'ü korusun diyenlerin tanrıdan aslında isteğidir atatürk kadar zeki, idealist, teşkilatçılığı yüksek bir türk'ün doğumu. yıllarca tanrı türk'ü korusun diyenlerle aynı şeyi düşünüyordu yani fidel.

  'bizim milletimiz derin bir maziye maliktir. türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.' diyen atatürk türk gencine yolu göstermiş, bakması gereken kaynağı da söylemiştir.

  atatürk bu millete güvenmiş ve 'bu memleket tarihte türk'tü, hâlde türk'tür ve ebediyen türk olarak yaşayacaktır.' gibi geleceğe yönelik laflar da söylemiştir.

  şimdi atatürk'ün tanımıyla büyük ve yüce türk milletibu haldeyse nedeni atatürk'ün yolundan gitmeyen moskofçular, arapçılar ve bilumum yabancı kaynakçılardır. komünist takılıp atatürk'ü kendilerine mal etmeye çalışanlara yüz vermemek lazım. o demiştir ki:
  'biz ne bolşevikiz, ne de komünist: ne biri, ne diğeri olamayız. türkler milliyetperver ve dinlerine hürmetkâr bir millettir. bizim hükümet şeklimiz tam bir demokrat hükümetidir.'

  şimdi her şeye sahip olabilecekken milleti için bunca laf eden, milletine bu kadar bağlı insan tanrının türk milletine bir lütfu olmayacak da, ümmetiz biz yiaa türk yok zaten diyen ya da türk deyince faşist diyen, kürt deyince halkların kardeşliğinden başlayıp rojova devrim bi kere yiaadiyen mi lütuf olacak?
 • fidel castro'nun bu sözü söylerken tanrı inancı olduğuna işaret olabilir ki, başta bu oldukça şüphelidir.

  "kör ölür badem gözlü olur" sözünü doğrular nitelikte, bir kişinin ölümünden önce değil de sonra onu kendi düşüncelerine uygun biçimde anan başlıklardan bir diğeridir.

  üzerine kafa yorulmadan hemen duygusal reflekslerle sonuca varılmaması gereken bir deyiştir.
 • atatürk türk milletinin kendisine olan armağanıdır, zamanın imbiğinden süzülürek gelen köklü bir tarihin ortaya koyduğu varoluş mücadelesinin özü ve kalbidir.
 • yaman çelişkidir. bir devrimci kalkıp böyle bir söz söylemez. yani neresinden tutsan elinde kalır. hem onun için "burjuva kemal" diyenler, bu kızıl devrimciler değil miydi? hala diyorlar hatta. bakmayın siz bugün akp faktörü olduğu için bu durum geri plana atıldı. hani akp ile uğraşmaktan "burjuva kemal" demeye pek fırsatları kalmıyor. yoksa ağızlarından düşmez yani o sözler.
 • tanımadığı etmediği insana önyargılı biçimde "akitçilik denen sapkın mezhep mensubu" etiketini yapıştırabilenleri göstermeye önayak olmuş, fidel castro'ya ait olup olmadığı şüpheli deyiştir.

  çok gülüyorum size :)

  sizin gibi, olduk olmadık yerde ve zamanda kafasına estiği gibi insanları etiketleyen akp'lilerden hiçbir farkınız yok.