şükela:  tümü | bugün
 • ne yazık ki acı gerçektir. cumhuriyet’in tüm mirası satılmış, tek bir fabrika açılmamış, var olanlar da kapatılmış, araplar ülkeye doldurularak tüm demografik yapı bozulmuş, meclis sadece kağıt üzerinde kalmış, eğitim imam hatipler ile bitirilmiş, bir çok okul kapanmış, bilimsel eğitimden uzak kindar ve dindar nesil yetiştirilmiştir.

  ülke artık başkanlık sistemiyle yönetiliyor.

  adalet yok, tarım yok, hayvancılık yok, üretim yok, çağın gerektirdiği eğitim yok. olan varsa da tamamen sıfırlandı. ülkenin dünya üzerindeki itibarı ise sıfır değil eksilerde.

  araplar çoğaldıkça, birbirinden nefret ile ayrıştırılmış bölünmüş halk daha da ötekileştikçe geleceğin ne kadar karanlık olduğu apaçık ortadadır.

  türkiye artık bitmiştir. sonuna yaklaşmıştır. atatürk’ün mirasına sahip çıkılmamıştır. buna sebep olan ise atatürk düşmanlarına meydanı bırakan, onu çok sevdiğini iddia eden kesimdir. atatürk öldükten sonra sadece şeklen seven bu kesim onu hiç anlamamıştır.

  yıllarca eğitilmeyen, cahil bırakılan halk din ile kolayca kandırılacak duruma gelmiştir. ve bunun sonucunda ülke felakete sürüklenmiştir. atatürk o halkı eğitmek için uğraştı kandırılmasın diye. din ile aldatılmasın diye. köy enstitülerinin kapatılmasından 2000’li yıllardaki seçimlere referandumlara kadar hep aynı cahil bırakılan halkın tercihlerinin sonucudur yaşananlar.

  atatürk, her zaman bu ülkenin düşmanları olacağını biliyordu. tehlikelerin hep var olacağının farkındaydı. bunun için de çok uğraştı, anlattı, yol gösterdi. ama siz dövme yaptınız, bayrak salladınız, resimlerini duvarlara astınız. onu hiç anlamadınız.

  10 kasımlarda da duygu dolu paylaşımlar yaparsınız. cebini dolduran şirketler de atatürk videoları yapar her şeye sessiz kaldıktan sonra. tıpkı o aydınlar gibi, satılmış korkak medya gibi. yetmez ama evetçi kendini aydın sanan körler gibi.

  edit: imla
 • (bkz: bak şurdan siktir git)

  itilaf devletleri de bu milletin sonu geldi demişti; anasını amını aldılar. bu millet hep son raddede işini halleder. faturalar hep son gününde ödenir. bazılarının faturası da en son, müthiş bir şekilde kesilecektir. bundan kimsenin şüphesi olmasın.

  edit: vay anam vay. şu açılan başlığa destek veren sözüm ona atatürkçü gençliğin acilen silkelenip kendine gelmesi lazım. atatürk türkiyesi fiilen yok olmuş olabilir ama resmen devam etmektedir. bizler son nefeslerini verene kadar da bu resmiyet son bulmayacak! çekincelerinizi anlıyorum; ama bu başlık yanlış!
 • cumhuriyet ve atatürk devrimleri, bilakis böyle gizli misyonerler ve çaresizlik / umutsuzluk aşılayanlar yüzünden zarar görüyor. cumhuriyeti kurtarmak, yapılanı kabul edip sindirilmekle değil, başkaldırmakla, en azından cumhuriyetçi ve ülke değerlerine bağlı çocuk yetiştirmekle olur bok kafalar.

  ovaya sıçar gibi adını bile karıştırdığın 8-10 velet doğurup tarlaya çalışmaya sürmekle olmaz. hele hele aktrol yetiştirmekle hiç olmaz.
 • yavaş gelsin diyorum...

  atatürk gibi...hayatın hiç bir anında karamsarlığı tanımadan, umudu yitirmeden, en zor şartlarda, en zor koşullarda mücadeleye kararlılıkla devam ederek kazanacağız.

  ortaçağ kalıntısı zihniyetin arap milliyetçisi çocukları, bu ülkenin bilimi rehber edinen çocuklarına asla ve asla efendi olamayacaklar.

  ay battığında, güneş doğduğunda
  cumhuriyetin yüzüncü yılında
  umutla, aydınlık yarınları
  bir ekim sabahında,
  beraberce seyre koyulacağız...
  cumhuriyeti ilelebet yaşatacağız.

  inanmayan bizden değildir!
 • "umutsuz durum yoktur, umutsuz insan vardır. ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim." diyen atatürk'ün izindeki bir türk gencinin karşı geleceği bir argümandır.
 • “engelle” “başlıklarını engelle” demekle bu iş olmuyor arkadaşlar. adam aktroll müdür değil midir bilemem. geçmiş entry ve başlıklarına bakmadım. fakat haklılık payı yok değil. her 10 kasım’da “atam izindeyiz, saygıyla anıyoruz” paylaşımları yapmamız bu ülke halkının son yapılan referandum sırasında geride kalan tüm “parlamenter sistem/cumhuriyet/demokrasi” kırıntılarını da kendi elleriyle ve rızasıyla çöpe atmış olduğu gerçeğini değiştirmiyor. ağlanacak haldeyiz. wikipedia’ya bile erişimin yok, daha hala biz bitti demeden bitmez romantizmi.
 • fazlasıyla linçlenmiş ama bence arkadaş haklı. 1923 cumhuriyet’nin tüm kazanımları sistematik olarak yok edildi, laikliğin içi boşaldı ve lümpen bir nesil yetişti.

  uzun her olayda kendine “kemalist” diyenleri hizaya çekti, ardına topladı. onlar da her seferinde gitti. üstelik olayın yapısı farketmeksizin. tezkere dedi, içimiz yana yana dediler, kayyum atadı, ateş olmayan yerden duman çıkmaz dediler. doğuda yaşayan halkın zamanla seçme ve seçilme hakları ellerinden alındı. kentlerin büyük kısmı karanlığa gömüldü ve yalnızlaştırıldı. ülke ne tarım ne hayvancılık ne de sanayi yapamaz oldu.

  aslen bugün mustafa kemal’in türkiye’si sona yaklaştıysa, 1923 devrimleri neredeyse tümüyle ortadan kalktıysa, bunun yine en büyük suçlusu kendini ulusalcı ve kemalist olarak nitelendirenlerdir. defalarca mücadeleye çağırdık, bir kez omuz vermediler. ancak maçoğlu belediyenin tabelasını değiştirdi diye toprağın 100 yıldır gördüğü en güçlü ideolojik kazanımlardan biri olan dersim belediyesi’ni akepe projesi ilan ettiler. yazık.
 • hayır yani adama niye siktir diyoruz? niye başlığını engelliyoruz? buyrun, karşı argüman sunun da görelim kim haklı kim haksız.
 • türk ordusuna kumpas yapılırken sustunuz mu? sustunuz. bütün türk milleti sustu. gerisi hikayedir. demek ki cia güdümlü bir sümüklü bedhah gelip ülkeye konabiliyormuş. atatürk türkiyesi bu olamaz.

  atatürk türkiyesi her dinden, her kökenden insanın beraber eşit yaşayabildiği bir ülkedir. birinin diğerine tahakküm kurduğu değil. dincilik ve kürtçülük bu topraklarda her zaman kullanılacak yıkıcı silahlardır. eğer dincilik veya kürtçü söylemlere destek veriyorsanız, cumhuriyeti yıkmaya çalışıyorsunuzdur, demokratik söyleme hakkı, ülkeyi yıkmayı kapsamaz.
 • ümraniye'de bile arabalar durup sirenler çalıyorsa yeni başlıyordur.

  tanım: vatan hainlerinin ıslak rüyasıdır.