şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bugünleri de görecek miydik?
    öğretim üyelerimiz bilim yapabilmek için kavga ediyor, araştırma yapabilmek için birbirine atarlanıyor. ya rab, bir spektrofotometre sırasında ne bilimciler heder oluyor.

--- haber ---

erzurum atatürk üniversitesi eczacılık fakültesi farmasötik teknoloji anabilim dalı'nda, 2 öğretim üyesi arasında, moleküler biyolojide kullanılan 'spektrofotometre' adlı cihaz nedeniyle tartışma çıktı.

anabilim ve bölüm başkanı prof. dr. meltem çetin (40) tarafından dövüldüğünü iddia eden yrd. doç. dr. rukiye sevinç özakar (35), fakülteye gelen polis eşliğinde, rapor almak üzere hastaneye götürüldü.

olay, yakutiye ilçesinde bulunan atatürk üniversitesi yerleşkesindeki eczacılık fakültesi'nde 5 mart pazartesi günü meydana geldi. yrd. doç. dr. rukiye sevinç özakar, fakültede herkesin yararlandığı moleküler biyoloji cihazı 'spektrofotometre'nin kullanımıyla ilgili konuştuğu anabilim ve bölüm başkanı prof. dr. meltem çetin'in, kendisini yakasından tutup, tartakladığını ve hakaret ettiğini ileri sürdü. 2 öğretim üyesi arasında çıkan kavga üzerine, olay yerine polis ekipleri geldi. kavga sırasında derste olan öğrenciler ise olayı pencereden izledi.

fakülte binasından ağlayarak, çıkan yrd. doç. dr. özakar, aynı zamanda eşi olan fakültenin araştırma görevlisi emrah özakar ve polisler tarafından rapor almak üzere palandöken devlet hastanesi'ne götürüldü. hastanenin acil servisinde de gözyaşlarına hâkim olamayan yrd. doç. dr. özakar ile eşi, burada açıklama yapmak istemedi.

prof. dr. çetin ise iddiaların iftira ve şer olduğunu öne sürerek, hukuki süreç başlatıldığı için konuşamayacağını, mahkeme sonunda kimin doğru söylediğinin ortaya çıkacağını belirtti.

olayla ilgili soruşturma başlatan polis, görgü tanıklarının ifadelerine başvurup, tartışmanın çıktığı alandaki güvenlik kamerası kayıtlarını incelemeye aldı.

hürriyet haberi

--- haber ---

bence spektrofotometre filan değil buradaki kavganın nedeni ya. kesin evveliyatı var bu kavganın. biz bilim adına inanmış gibi yapalım.
  • prof. dr. çetin iddiaların iftira ve şer olduğunu öne sürerek, hukuki süreç başlatıldığı için konuşamayacağını, mahkeme sonunda kimin doğru söylediğinin ortaya çıkacağını belirtti.

jargondan kimin hangi tarafta, kavganin da asil kaynaginin ne oldugu rahatca anlasilabiliyor.
  • iki adet kezbanesör‘ün kavgasıdır.

kezbanlık ve çomarlık genlerimize işlemiş amk.

oruç tutmayanın dövülmesi, kız arkadaşı ile el ele tutuşanın dövülmesi ve en son karşıdan karşıya geçmek için yardım isteyen %95 işitme ve görme engelli kemal abinin dövülmesinin ardından profesörlerimiz de çıtayı yükselttiler.

bir de aynı üniversitede, iki iktisat profesörü ders ücreti yüzünden kavga etmişti.

atatürk bu davarları görseydi adının o üniversitede kalmasını ister miydi?

ekleme: olay 5 martta yaşanmış ama 8 mart dünya kadınlar gününde haber olması da trajikomik.
  • rte'nin dine güncelleme çağrısı ile başlayan reformdan sonra gelmekte olan rönesansın ayak sesleridir.
    hey gidi erzurum. oruç tutmayanı dövmekten spektrofotometre kavgalarına...