şükela:  tümü | bugün
 • insanın düşünmeden edemediği olasılıklar bütünüdür.

  benim tahminim, atam uzunu falakaya yatırır bir güzel döverdi. uzun da bir daha yeltenemezdi, sorun anında biterdi.

  edit:
  birisi şöyle mesaj atmış:
  "millet biraz birlik olunca hemen atatürk üzerinden ayrıştırıcı başlıklar açıb milleti galyana getirme çabalarınızı görmüyoruz sanma. fitne çıkartma . böyle zamanlar değil bu tartışmaların zamani. ya ülkene destek ol ya da sus."

  sabah gözümü açıyorum; atatürk'ü sevmeme hakkı diye bir başlığı gündemin ilk sıralarında görüyorum ve benim bu başlığım ayrıştırıcı oluyor. allah kimseye dinci mağduriyeti vermesin.
 • tayyip erdoğan, o zaman gerçekten de muhtar bile olamazdı.
  göreceği en yüksek koltuk, iett otobüsünün şoför makamı olurdu.

  hadi ak gençliğin ıslak rüyasına da yer verelim.
  velev ki rte siyasete girdi. ilk seçimde sandığa gömülürdü.
  hadi diyelim sandıktan da çıktı. bu kin ve nefret söylemleri, ayakkabı kutuları, tapeler, millet açlıktan kırılırken ultra lüks bir yaşam, 50bin usd'lik çantalar vb. yüzünden muhakkak istiklal mahkemesinde konuk olarak ağırlanırdı.
  ve son sözleri şöyle olurdu: ergen değildik ama biz de asıldık.
 • (bkz: aktrollerin uğramadığı başlıklar)

  gelip yargı dağıtsanıza lan hadi götünüz yiyorsa. sizin olayınız denklemin için atatürk girene kadardır.
 • rte loss olurdu ...

  rte'nin binlerce ağababası arasında yaşamış hepsini yere sermiş adamın dibiyle rte'yi karşılaştırmak komik.
 • iki ihtimalli durum.

  1. cumhur başkanımız recep tayyip erdoğan onlarca yıl sonunda kendine yakın bir rakibe sahip olurdu.

  2. mustafa kemal atatürk "bu çocuk doğru yolda" diyerek erdoğan'ı tebrik ederdi ya da yanına alırdı ve chdp'lileri ve destekçileri sürgün ederdi.

  tam olarak bu olurdu. atatürk yaşasaydı pkk'ya oy vermezdi sayın utanmaz arlanmazlar.
 • atatürk ile rte’nin izlerinden gittiği padişahı ve halifesi aynı dönemde yaşadılar da bir bok olmadı rte olsa kaç yazar?
 • böyle başlıklar açıp insanları kutuplaştırmaya çalışan babası belirsizlere baba olmak için 3355'e mesaj atıp sevindirin.

  sizin de yaptığınız moderasyonun ta allah cezanı versin. şu başlıklara izin veriyorsunuz. altına da yazanlardan acaba kime ne fayda gelir o başlı başına düşünülmesi gereken şey.

  tanım: bok gibi bir başlık, yok öyle bir şey.
 • hayatımı mahkemelerde sürünerek geçirmek istemem ama hatırlatmak istediğim tarihi bir gerçeklik var:

  rte'nin dahil olduğu siyasi ekol kurtuluş savaşı sırasında istanbul'da saray ve konaklarda işgalci ingiliz subaylarına davetler, partiler veriyordu. çünkü ülkeyi kurtarmanın tek ve yegane yolunun "diğer işgalcilere karşı ingilizlerin insafına sığınmak" olduğuna tam olarak iman etmişlerdi. onlara göre yeterince uslu çocuk olurlarsa şirinleri görmek mümkündü, yani uysal davranırsak ingilizler diğerlerini kovup osmanlı'nın dimdik ayakta durmasını sağlayacaktı geçmiş yüzyıllarda yaptığı gibi. bugünden bakınca saçma dediğimiz bu masal o dönem için onlara göre bir gerçek olarak kabul görmüştü. bu yüzdendir ki yunan ordusu izmir'i işgal için harekete geçtiğinde ingilizlere yaranmak için "o ordu halifenin ordusudur, direnmeyin" diye ferman yayınlayıp yunan ordusunun öncü kuvveti olsun diye anzavur gibi vatan hainlerini ankara'nın üstüne salmışlardı.

  ankara'da işgali reddeden insanlar kötüydü çünkü kazanılamayacak bir savaşa girerek ingilizleri kızdırıyorlar ve tek kurtuluş şansımızı yok ediyorlardı. bu yüzden ingilizleri memnun etmek için ankara'yı bizzat bizim devreden çıkarabilmemiz gerekir diye düşündüler. o dönem atatürk düşmanı olmalarının en derinde yatan sebebi buydu ama savaşın kazanılıp cumhuriyet'in kurulması bu düşmanlıklarını bitirmeye yetmedi ve bugün akp'ye kadar süregelen müthiş bir kin ve nefret tohumu ekti yüreklerine. çünkü onlara göre atatürk savaşmasaydı da ingilizler bizi kurtaracaktı zaten, üstelik kendi koltukları da gitmemiş olacaktı.

  o dönem yaşayan rte şimdiki ideolojisinin siyasi köklerinden ayrılır mıydı bilemem elbet ama kendisiyle aynı ideolojik paydayı paylaşan kişilerden çok da uzak düşeceğini sanmam. vahdettin ve sadık politikacıları neden sürgün edildi? bugün vahdettin'in politikalarını yüceltmeye çalışanlar da o dönem sürgün edileceği için muhtemelen siyasi arenada böyle bir karşılaşma mümkün olmayacaktı.
 • atatürk'ün vizyonunu idrak edemeyen anadolu halkı osmanlıcı diye rte'nin peşine düşerdi. olacak olan bu, atatürk yaptığı devrimleri halka rağmen halk için yapan bir adamdı, rte ise popülist. türkiye gibi ülkelerde popülizm daima kazanır.