şükela:  tümü | bugün soru sor
  • biri, ilkinin kurduğu cumhuriyete çöreklenmiştir. bi de daha çok halk desteği falan diye zırvalıyorlar. olm mal mısın? yaşadığın ülkenin tarihine hiç mi bakmadın? dünya tarihi, kitleleri böylesine kurtuluşuna inandıran ve başarmasına vesile olan lider gördü mü acaba? ülkeye kattığı siyasi, sanayi ve sınayi değerlere girmiyorum. senin recebin "haydi askere, teröristlerle savaşmağa" dese kaçacak delik ararsın amk.
  • erdoğan soyadı türkiye’de pek çok kişide görülebilen bir soyadıdır. ama atatürk soyadı özeldir, ülkenin ilk ve tek büyük önderi ve başkomutanının soyadıdır.
  • kıyaslamayı nereden ele alsak diye düşündüğümde, 13.11.2018 çok feci aç kalmam eşliğinde; kemal paşa tatlısı olmasına karşılık, erdoğan veya reiz tatlısı gibi bir tatlının icad edilmemiş olması nedeni ile recep tayyip erdoğan kıyaslamaya 1-0 geriden başlıyor.
  • uzak durulası vs'dir.

    zira tarafların ikisine de hakaret etmek suçtur.

    birini öveyim derken berikini yermek gerektiği için de hakaret etmeden bunu yapmak mümkün değildir.

    "hakaret etmeden karşılaştıramıyor musun ulan ayı" diyeceklere ise kelimenin tanımını soralım. biri için gülden ağır her söz hakaretken; başkası için canı ne duymak istemiyorsa o olacağından, her halükarda sakıncalı bir girişimdir.