şükela:  tümü | bugün
  • rocky balboa ve ivan drago müsabakası ile analoji kurulabilecek bir kapışmadır. kimin rock'yi, kimin ivan'ı ve neyin apollo creed'i temsil ettiği konusu ise tamamen kişinin siyasi bakışıyla alakalı olup, tek temennimiz, türkçe dublaja "eğer ben değişebiliyorsam, siz değişebiliyorsanız, tüm dünya değişebilir" diye böğürerek, kanarken ve kandırırken düşündürebilmiş ve kendini soğuk savaş dönemi sscb yoldaşlarına ve politbüro üyelerine ayakta alkışlatabilmiş rocky abimizin mesajının, bu başlık çerçevesinde kapıştırılan süjelerin yandaşlarınca da idrak edilebilmesidir (bkz: mesaj kaygılı entry).
  • ikisinin adı da mustafa dır. (tezatlık aramanın anlamı yok)
  • 15 eylülde gerçekleşen karşılaşma şöyle sonlanmıştır: (#14026163)
  • saçma.dört vs gri daha uyumlu bir karsılaşma olurdu.biri siyasi bir idol, öteki dini.ha muhammed hic mi siyaset yapmamış derseniz, elbette yapmıştır.zaten din ve siyaseti birbirinden ayırmak mümkün değildir.laiklik denilen kavram dini devletten ayırmayı değil dinin devlet(yada devletin din) üzerinde üstünlük kurmasını engellemeyi öngörür.

buradan benim babam senin babanı döver tadından bir sonuç çıkmaz,en azından çıkmamalı.
  • (bkz: googlefight)
    enteresan bir karşılaşma, hiç kıyasıya değil, sıkıcı.
  • gereksiz karşılaştırma. ayıptır. bütün ülkenin gözünün üstünde olduğu, bok atmak için insanların en ufak açığı kolladıkları bir platformda yapılması ayrı bir gerizekalılıktır.

edit: formatla ilgili yaptığı hatırlatmalar için isolde'ye teşekkürler.
  • ben bu iki insanı karşılaştırmayı inanılmaz gereksiz buluyorum.

fakat işte ultra kemalist vs radikal dinci karşılaştırması var ki.. onları böyle kafalarından tutup yumurta gibi birbirine vurma isteğim var.

bu iki kesimin de gerizekalı temsilcilerinin ortaya döktükleri lağım dolu safsatalar yüzünden insanlar birbirlerini yiyorlar, karşılıklı saygılarını yitiriyorlar, aralarındaki diyalog bozuluyor bu ülkede. bu lavukların eylemleri yüzünden söylemler sertleşiyor, kırıcılaşıyor, insanlar normal şartlarda sarfetmeyecekleri lafları sarfeder hale geliyorlar.

bu denyoları kafalarından tutup birbirine tokuşturmak lazım. ya kafaları çalışmaya başlar ya da zaten "boka çalışan" zekaları geriler de saçmalamayı keserler belki. fena bıktırdınız adamı.
  • son 24 saat icerisinde basliklari altinda 100 kusur entry girilen ve akabinde yanilmiyorsam baya bir yazar ucuran, ucu bir yerlere varmasi zor olan karsilastirma.
    tartismanin alevli anlarinda araya girip ne oluyor yahu uludag limonata felan icip egleniyorduk ya ne oldu simdi tarzinda bir entry gormustum kasti niyetim o degildir yanlis anlasilmasin.
    (bkz: anlamsiz tartisma) (bkz: tartisma rehberi) (bkz: ne gereksiz bi tartisma bu boyle) da degil kastim. bilakis tartisma varoldugu, gercek manada vucud buldugu olcude super birseydir.
    ama bugun gerceklesen sanki tam bir dugmeye basma hareketiydi. bir harala gurele, herkesin kendi bildigince karsidakine laf yetistirdigi, degerlere kufretme,asagilamaya calisma ve sonunda yonetim tarafindan alasagi edilme(ki 10 numara harekettir sarttir elzemdir) idi bugun yasananlar.
    ben buna sozluk yonetimi bi temizlige geldi gozuyle bakmiyorum.kesinkes boyle bir durusum yok. velakin bugun yazarlardan biri ya da birilerinin aksama kadar gulumsedigini hissediyorum. ha bu bir baska bacis acisi, sadece bir fikir dogruluguna kendim bile kani degilim. olan velev ki sozlukte her zaman cereyan edebilecek herhangi bir tartismaydi. sonucta ne sekil olursa olsun. sanirim bize pek te bir seyler katmamis olan bi cabaydi. eglendik mi hayir, birseyler mi ogrendik(kendi cabamizla dogru kaynaklardan ogrenmedikce pek tahmin etmiyorum) birilerimiz dogruyumu buldu bu yolla? tabi ki su tartismayi gorup kendi dus dunyasini bu yone kanalize edip kaynaklarda bir seyler arastiran arkadaslari tenzih ederim.
    en bi sonucta bu bir elma artmut karsilastirmasindan fazla bir sey yok elimizde sanirim. terazinin iki kefesine koyupta birine camur atip diger tarafi yuceye cikarmak gibi bir denklemde yok hali hazirda; bu yonde gorulmesi en bi garibime giden.
    olan yine bize oluyor arkadaslar; olay butonu yaniyor yukarida tartismanin bu sekilde yurumesinin manasizligini gosterircesine.