şükela:  tümü | bugün
  • atatürk yaşasa; hırsızların, menfaat budalalarının, din/iman söylemleriyle ortalıkta gezinen nankör güruhunun, yurdumun saf halkını kandırması için çok daha az şansı olacağından gerçekleşmeyecek olay.

sonuç olarak; ne rte olur, ne de yazarımızın öngörüsü gerçekleşir ve gayet dostane olarak atatürk yaşasaydı ocshmb'yi öperdi.

hem de kutuplaştırmadan, sınıflandırmadan. sadece insan olduğu için. kardeş olduğu için, en büyük müttefikinin kendi halkı olduğunu bildiği için.
  • ocshmb
    (bkz: troll)
    (bkz: engelle)
  • doğru olabilecek önerme. nitekim bu memleket atatürk'ü haketmiyor.

(bkz: her millet layık olduğu şekilde yönetilir)
  • atatürk yaşasaydı türkiye'de halen siyasal islamcıların var olacağını zanneden garip bir suserin hezeyanı.

zaruri not:
    bir kısım gerizekalı dinciler özelden mesajlar yağdırdılar.

neymiş efendim "hani atatürk demokratmış, demokrat olsa neden barındırmasınmış siyasal islamcıları vs vs."
    bu derece gerizekalılık ancak siyasal islamcılarda bulunabilir zaten.

atatürk halen yaşasaydı, siyasal islamcıları zorla yok etmezdi, sadece bu gerizekalı güruhun var olmasını sağlayan eğitim sistemine ve laiklik karşıtı uygulamalara izin vermezdi...

herifler o kadar aptal ki, bunu çıkarmayı başaramamışlar tek cümlemden.
  • (bkz: rte'e bitmiş)
  • mustafa kemal atatürke çok saygı duymakla beraber tek adamlığa inanmıyorum. o yüzden tayip in itlerinden farklıyız. şu da bir gerçek ki atatürk olsaydı -onun düşlediği türkiye cumhuriyeti- o zaman tayip gibi adamlar bu kadar güçlü olamazdı. tayip diye biri siyaset sahnesinde olmazdı.

türkiye demokrasinde ne zaman liderler yarıştırılmamaya baslandi ne zaman demokrasi çoğulcu ve katılımcı oldu o zaman türkiyede ki tüm insanlar bunun ödülünü alır. insanca yasama standartlarinda ve bir arada yaşama kültürüyle.

bunları yazdıdığım insanlar tanka kafa atıp darbeyi savuşturduğuna inanan güruh. özgüven güzeldir ama boş özgüven çok can yakar.

kimsenin canın yanmadığı bir ülkede yaşamak hayal olmamalı.

not; mustafa kemal atatürkün dehasını dünya kabul etmiş senin çıkarcı küçük beynin kabul etmese ne olur. hadi küçük kızlara salya akıtmaya devam edin siz.
  • tabi ki rte kazanırdı. sen 50 yaşına gelmiş, işi gücü ülke tv, mehtap tv seyretmek, tespih çekmek, namaz kılmak olan dedelere mi bilim aşılayacaksın? adam götüne mi soksun bilimi? tabi ki allah, kitap, kuran, din konularına dadananları seçer. hem manevi rahatlama hem de öteki dünya çıkarı için bu yoldakiler daha önemlidir onun için.

en doğru yolu bilim kabul etmekle, bilimselliği, medeniyeti savunmakla seçim kazanılmaz. bi kere huzur vermez insana amk. uyuşturmaz. atatürk gelse bile kanada, finlandiya seçimlerine girmeyecek, türkiye'nin seçimlerine girecek. kullanılacak şeyler ortada bu ülkede. ya elinde kuran miting yaparsın, ya imam hatip açarsın, ya da cami falan yaparsın... arada maaşlara zam yaptık de bari emekli sevinsin.

fen lisesi açılmış? çok da zikindeydi halkın. din dersi seçmeli olmuş? kim sevinir buna... ezan türkçe yapılmış? ne demek türkçe... uzay mühendisliği, teknolojisi alanında çalışmalar yapılacakmış? anadolu çomarının ne işine yarayacak bu... uzaya gidecekmişiz? "nasipse olur"...

halkın beyni, zekası, kültürü ortada. atatürk kimmiş?
  • atatürk o adama karşı seçimleri kaybetseydi, tek nedeni yılların birikimi ile halkın üzerinde olan etkileri yüzünden olurdu.

peki soruyorum atatürk olsaydı, yönetmeye devam ettiği süre boyunca böyle geri kafalı zihniyet türkiye'de olacak mıydı?
  • ohh be sonunda sözlükte doğru bir önerme gördüm. kazanamaz. hani çok atatürkçü de sayılmam ama, kendisi bu ülkeye birkaç gömlek üstün gelir.