şükela:  tümü | bugün
  • bir mustafa akaydın vecizesi imiş.
  • vaktinde kapattıkları tarikat değil tarikatçıkdı zaten dedirten tespit gibi tespitdir.
  • "yakardı." diye devam edebilecek ceviz söz. yoksa veciz miydi?
  • saçma söz.

aslı şu; atatürk yaşasaydı tarikatları nah kapatmazdı.
  • doğrudur.
    atatürk yaşasaydı kapatılacak tarikat olmazdı zaten.

ek: "en doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır" diyen bir adamdı atatürk.
  • yaşasaydı ortada tarikat diye bir şey kalmayacağından pek de yanlış olmayan önerme, zira tarikatların kör karanlığına bilimin, uygarlığın ışığıyla vura vura yok ederdi. e olmayan bir şey de kapatılmaz. *
  • yaşarken kapattı ya, yaşasaydı kapatmazdı demek,hitap ettiği halkın zeka seviyesinin göstergesi olan beyandır.
  • atatürk yaşasaydı üniversitelerdeki ve üniversitelerin başındaki zihniyet çok farklı olacağından böyle bir beyanatlarda bulunulmazdı.
  • ''pensilvanya’ya gittiğiniz ve gülen’le görüştüğünüz iddia edildi. siz ne diyeceksiniz?'' sorusuna karşılık ise chpli mustafa akaydın, gülerek; ''benim kime gideceğim, kimle konuşacağım hiç kimseyi ilgilendirmez. ben hizmet grubunun davetlisi olarak geçen yıl washington’a gittim.'' cevabını verdi.

(bkz: hizmet)

(bkz: hizmet hareketi)

(bkz: fethullah gülen tarikatı)
  • atatürk öldü ama sizin gibi beyinsizler yüzünden adam bi türlü gereçekten ölemiyo. sayenizde dipdiri.

yahu koca memlekette bi tane, atatürkün üstüne çıkacak bi kafa yapısına sahip siyasetçi çıkmaz mı.

hepsi onun bunun yamağı.